"צה"ל פתח במבצע בתחילת החודש במטרה לחשוף את כל מנהרות התקיפה לישראל. היום אנחנו חושפים מנהרה רביעית שנחפרה", כך אמר היום (ד') רה"מ בנימין בתדרוך לתקשורת הזרה לקראת כינוס מועצת הביטחון של האו"ם בנושא. "המנהרה הזו נחפרה מול זרעית. קיום המנהרה אושר על ידי יוניפי"ל, שאישר גם כי היא חצתה לישראל".

בתדרוך חשף דובר צה"ל לתקשורת הזרה את תוואי המנהרה ההתקפית הרביעית מלבנון.

"חזבאללה תכנן 'לכבוש את הגליל', לדבריו. המנהרות היו אמורות להוות את אפקט ההפתעה של הארגון, והתוכנית הזו נחשפה. מנהרה נחפרה מפאתי הכפר רמיה והגיעה לישראל. אנו מודעים לתוכנית התקיפה של חזבאללה נגד ישראל. המבצע ימשיך", אמר נתניהו.  "מאז תחילת 'מגן צפוני' איתרנו ארבע מנהרות שהגיעו לשטח שלנו. המטרה שלהן הייתה לחדור לשטחנו ולחטוף את אנשינו, להרוג אזרחים ולכבוש. זה מעשה מלחמה. יוניפי"ל אמרו שזו הפרה ברורה של החלטה 1701. חזבאללה עושה את כל זה כי איראן תומכת בו בכל דרך".

תוואי המנהרה הרביעית. צילום: דובר צה"ל

 

" עושה את כל זה כי איראן תומכת בהם, כל זה חלק מהאגרסיביות האיראנית וזה פשע מלחמה כפול – הם מכוונים לאזרחים ישראים בזמן שהם מסתתרים מאחורי אזרחים לבנונים. הם חופרים כדי לחטוף, לתקוף ולרצוח אזרחים ישראלים ואנחנו מאשימים את ואת חיזבאללה. זאת הפרה של הריבונות הישראלית".

"אני מעריך את העובדה שארה"ב נוקטת צעדים בלתי מתפשרים נגד חזבאללה, וקראה לכינוס מועצת הביטחון היום. השגרירה היילי צדקה כשאמרה שיש לגנות את חזבאללה, ואני קורא לכל חברי מועצת הביטחון לגנות אותו ולהגדיר אותו כארגון טרור, להטיל עליו סנקציות ולתמוך בזכות ישראל להגן על עצמה", הוסיף נתניהו. "אני קורא ליוניפי"ל להגביר את הפעילות שלה באזור. יוניפי"ל צריכה לדווח על כל הפרה של החלטות האו״ם באזור הזה. ישראל תמשיך לנקוט בכל האמצעים כדי להגן על אזרחיה ועל שטחה".

במענה לשאלה האם לבנון ידעה על המנהרות השיב נתניהו – ״למיטב ידיעתנו לא, אבל עכשיו הם יודעים והם צריכים לפעול נגדן״.:עוד באותו נושא