ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (רביעי) בדף הפייסבוק לגל השמועות אודות הקמת ממשלת אחדות וביטול פיזור הכנסת: "אני מכבד ומעריך את יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין. היוזמה שלו מבקשת למנוע סיבוב נוסף של בחירות בישראל. יושב ראש הכנסת ביקש שניפגש בימים הקרובים ואעשה זאת".

עוד אמר נתניהו: "כל השאר – ספינים. בשום שלב לא הוצעה רוטציה, עד לרגע זה אין קשר בין הליכוד לכחול לבן ואין לי שום כוונה לוותר על שותפיי הטבעיים לממשלת הימין".

בתוך כך, במפלגת "יש עתיד" ניכר לחץ בעקבות הדיווחים על הקמת קואליציה בלעדיהם, יו"ר המפלגה יאיר לפיד כתב בדף הפייסבוק הבוקר כי: "אין בעיה ללכת לממשלת אחדות. בן אדם אחד, רק אחד, צריך לזוז הצידה. ללכת לטפל בכתבי האישום שלו. הליכוד ימנה במקומו את מי שבא לו. יולי, גדעון, ישראל. תהיה לנו ממשלת אחדות של 75 ח״כים לפחות. בראשות כחול לבן. יציבה. הגונה. עובדת".

בלחץ. ח"כ לפיד. צילום: נום רבקין פנטון, פלאש 90

 

גם ח"כ עופר שלח שידר פניקה וכתב בדף הפייסבוק שלו: ״איפה יימצא בליכוד האיש האחד שיאמר די. האמיץ האחד שיגיד לנתניהו ״יש גבול. גבול לביזיון שאליו אתה גורר מדינה שלמה, גבול לשפל שאליו אתה מדרדר תנועה פוליטית מפוארת״.

עוד כתב שלח: "כולם יודעים שהכל ספין. יהיו בחירות, ביבי כבר מתחיל להבין שיפסיד בהן. יהיה משפט. יהיה סוף לטרלול המטורף שאדם אחד מוליך אליו את כולנו".

במקביל כתבה ח"כ אוסנת הילה מארק מהליכוד בחשבון הטטויטר שלה: "מישהו יכול להסביר לי את הלוגיקה של השמאל? כשהכנסת מתפזרת הם מאשימים את ‎בנימין נתניהו בפיזור הכנסת לצורך המלטות מהדין. כשהוא מנסה למנוע את הפיזור הוא מואשם בניסיון המלטות מהדין. מבולבלים…?".
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל