שעות לאחר שסוללת טילי פטריוט ירתה כלי טיס סורי לא מאויש מעל הכינרת, נועד היום (רביעי) ראש הממשלה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה והבהיר: "ישראל תפעל נגד כל ניסיון להפרת ריבונותה.

רה"מ בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

נתניהו היה אורחו של נשיא רוסיה, שאף הזמין אותו לצפות בחצי גמר המונדיאל במוסקבה.

בפגישה בין שני המנהיגים אמר נתניהו: "נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה האווירי או הקרקעי של ישראל. אנחנו מצפים שכולם יכבדו את הריבונות הזאת ושסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה".

נתניהו הוסיף ואמר: "נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה האווירי או הקרקעי של ישראל. אנחנו מצפים שכולם יכבדו את הריבונות הזאת ושסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה. ברור שהמוקד שלנו זה על ועל איראן. דעתנו ידועה שאיראן צריכה לעזוב את , זה לא דבר חדש עבורך.

"שיתוף הפעולה בינינו הוא מרכיב מרכזי במניעת התלקחות והידרדרות של מצבים כאלה ואחרים, ולכן אני רוצה להודות לך על האפשרות לשוחח בעניינים אלה וכמובן בכל עניין אחר.

"אני רוצה לברך אותך על מונדיאל מאוד מוצלח שרוסיה מארגנת, כל העולם צופה בזה בעניין עצום, גם אנחנו בישראל, ואני חייב להגיד לך שגם אני אישית", אמר נתניהו לנשיא רוסיה.

רה"מ בנימין נתניהו, רעייתו שרה והילדים מיקה ואלון צופים בחצי גמר המונדיאל

 

"תודה גם על ההזמנה לצפות במשחק בהמשך הערב. כמובן הזכרת את המצעד המרגש לכבוד הניצחון על הנאצים, זה היה אירוע כביר שעשה רושם בישראל, ואני חושב ברחבי העולם היהודי".

לאחר הפגישה אמר נתניהו לכתבים: "הפגישה באה כמה ימים לפני הפגישה של עם טראמפ, ולכן היו לה שני היבטים. היבט אחד מיידי ומוכר של הבטחת חופש הפעולה של ישראל. הרחבנו את זה בשיחה עצמה, ואני חושב שזה הישג מתמשך של ישראל. אנחנו פועלים במקום מאוד צפוף ולא רק שאנחנו לא מתנגשים עם הרוסים אלא אפילו מתאמים בין הצבאות, כולל בשעות האלה ובימים האלה".

"אנחנו פועלים נגד מטרות איראניות ונגד מטרות של חיזבאללה ואנחנו שומרים על חופש הפעולה שלנו. לא נוצרת שום התנגשות עם הכוחות הרוסים. זה יעד ראשון והיעד הזה הושג שוב. שנית, דיברנו על כל השאלה של סוריה, ועל ושאלת איראן לקראת הפסגה הצפויה", הוסיף ראש הממשלה.

בהמשך הערב ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה התארחו בהזמנת נשיא רוסיה פוטין בחצי גמר המונדיאל קרואטיה נגד אנגליה, יחד עם הילדים מיקה ואלון, המתמודדים עם מחלת הסרטן, אותם הזמינו למשחק.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.