פגישת נתניהו עם טראמפ בבית הלבן. צילום: לע"מ

ראש הממשלה שוחח אמש (ג') עם נשיא ארה"ב , על ההתפתחויות במזרח התיכון ועל . רה"מ נתניהו הודה לנשיא טראמפ על התחייבותו לביטחונה של ישראל, וכן על תמיכתה של ארה"ב בישראל באו"ם. שני המנהיגים סיכמו להמשיך את התיאום ההדוק של שתי המדינות, כדי להדוף את התוקפנות של וניסיונותיה לערעור היציבות באזור.

טראמפ שוחח אמש גם עם המלך הסעודי סלמאן בין עבדול-עזיז אל-סעוד. המלך הודה לנשיא על שאירח את מוחמד בין סלמאן בבית הלבן. טראמפ הביע סולידריות עם לאחר שמשמרות המהפכה האיראנית אפשרה את הירי של החות'ים נגד מטרות אזרחיות בערב הסעודית בשבוע שעבר.

לפי הודעת הבית הלבן, השניים דנו בשורה של נושאים הנוגעים למזרח התיכון, בהם גם "החשיבות של השגת שלום בר-קיימא בין הישראלים והפלסטינים" וההזדמנויות לחזק את השותפות הסעודית-אמריקאית. המנהיגים הסכימו על חשיבותו של מיצוי התהליך הפוליטי על מנת לסיים את המלחמה בתימן.

שר ההגנה מוחמד בין סלמן עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן. צילום: רויטרס, Kevin Lamarque

 

בנוגע לסוריה, הנשיא טראמפ והמלך הסעודי דנו במאמצים המשותפים להבטיח את תבוסת דאעש ולהתמודד מול מאמצי איראן לנצל את הסכסוך המתמשך בסוריה לערער את היציבות באיזור. הנשיא טראמפ הדגיש כי חשוב לפתור את המשבר במפרץ ולחדש את איחוד מדינות המפרץ כדי לפעול מול ההשפעה האיראנית.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.