שעות ספורות לאחר התקרית בגבול הצפון, במסגרתה כוחות צה"ל סיכלו חדירה של מחבלים מלבנון לתוך ישראל,מסרו הערב (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ הצהרה בה התייחס למתיחות בגבול הצפון ומה שהתברר לבסוף כסיכול ניסיון פיגוע של חיזבאללה בהר דב.

‏רה"מ ‎בנימין נתניהו שלח מסר חריף למנהיג חיזבאללה חסאן נאסרללה: "נסראללה מסבך את לבנון בגלל איראן. חזבאללה צריך לדעת שהוא משחק באש".

ראש הממשלה הזכיר את מעורבותה של איראן בכל המתרחש באזור באומרו כי: "כל התקפה נגדנו תיענה בעוצמה רבה, ישראל תמשיך לפעול נגד ניסיונות של איראן להתבסס צבאית באזורנו. חיזבאללה ומדינת לבנון נושאים באחריות לאירוע הזה. נסראללה טעה בגדול בהערכת הנחישות של ישראל להגן על עצמה ומדינת לבנון שילמה על כך מחיר כבד".

צילום מעמוד היוטיוב של משרד רוה"מ

שר הביטחון בני גנץ הוסיף: "לוחמי צה"ל ומפקדיו פעלו במקצועיות ובדיוק רב, ומנעו אירוע קשה שיכול היה לגבות חיי אדם. ישראל נחושה מאי פעם למנוע פגיעה בריבונותה או בחייליה, ובוודאי שבאזרחיה. לבנון וסוריה הן מדינות ריבוניות והן ישאו באחריות הכואבת לכל פעולת טרור שתתרחש משטחן. מי שיעז לבחון את עוצמתו של צה"ל, יסכן את עצמו ואת המדינה ממנה הוא פועל.כל פעולה כנגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית, חדה וכואבת. אני מבקש לומר באופן ברור- צה"ל מוכן להגיב, צה"ל מוכן לתגובה.מדינת ישראל, מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו לפעול בכל מקום שיידרש, קרוב או רחוק ככל שיהיה."

יש לציין כי בניגוד להצהרות הארוכות להן היינו רגילים באירועים מסוג זה מצד ראש הממשלה ושרי הביטחון, נתנו הערב נתניהו וגנץ הצהרות קצרות ומתוצמתות שככל הנראה נועדו להעביר את המסר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים לארגון חיזבאללה.

צילום סטילס: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גורם מדיני אמר לאחר התקרית הערב: "ראינו את ההיערכות של חיזבאללה אתמול. עקבנו על ההתפתחות מהצהריים. ייתכן ויהיה המשך". מדובר צה"ל נמסר לאחר התקרית בגבול הצפון: "סוכל ניסיון חדירה של חוליית מחבלים של חיזבאללה במרחב הר דב. אין נפגעים לכוחותינו. כוחות צה"ל במוכנות וערוכים להמשך ככל שיידרש. לא נאפשר פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל וריבונותה".

צפו בפרשנותו של ד"ר מוטי קידר בנוגע לתקרית הערב כפי ששודרה במהדורת החדשות של ערוץ 20 הערב:

 

מפרטים ראשוניים של האירוע עולה כי חוליית מחבלים ביצעה חדירה של מספר מטרים בודדים מעבר לקו הכחול לשטחה הריבוני של מדינת ישראל. "התצפיתניות זיהו את החוליה, והמחבלים היו בשליטת תצפית ואש לאורך כל האירוע", כך נמסר מדובר צה"ל.

כוחות צה"ל פתחו באש לעבר המחבלים, בין היתר בירי נק"ל, מקלעים, טנק, ומיסוך המרחב באמצעות מטחי עשן ארטילריים. החוליה נמלטה לשטח לבנון.

מנגד ארגון חיזבאללה הכחיש כי הוציא לפועל את החדירה : "הדיווחים בישראל שקריים, לא היו חילופי אש או הסתננות היום רק ירי מצד ישראל, הנקמה שלנו על הרג הפעיל בוא תבוא". בחיזבאללה הבהירו כי התגובה על הריגתו של הפעיל בתקיפה בסוריה "תגיע בוודאות".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.