ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לגל השני בנגיף הקורונה. העלייה בתחלואת הנגיף הגיעה לשיאה בשלושת הימים האחרונים. נתניהו אמר כי "אמרו שהקיץ יבוא והנגיף ייעלם. ובכן, הקיץ פה וגם הנגיף פה"

ראש הממשלה התייחס לביקורת הנשמעת כלפיו בעניין הכלכלי ואמר שהוא "מייחס חשיבות עצומה לפתיחת המשק. בישראל אנחנו מחפשים את האיזון. אני יודע שרבים משוועים לעזרה ולכן אני פועל למענכם ביתר שאת. הוספנו 2 מיליארד שקלים לעסקים הקטנים. אני יודע שזה לא פשוט, אך זה בידינו".

מתפלל בתקופת קורונה
Photo by Yossi Aloni/Flash90

שר הבריאות, יולי אדלשטיין אמר כי "זוהי שעת חירום – מלחמת שלום האזרח. כפי שצוין כבר אנחנו בעלייה מאוד מדאיגה של הנדבקים החדשים. אמרו שהאוכלוסיה שנדבקת היא צעירה ואין מה לדאוג. זה התברר כלא נכון. בימים האחרונים יש עליה גם בחולים הקשים. במהלך כל חודש יוני קיבלנו 103 חולים קשים בבתי החולים. ביממה וחצי של יולי ישנם כבר עשרה חולים קשה.

אבל אני לא מאבד תקווה. אני מאוד רוצה שנגיע למצב של לא שגרת קורונה, אלא פוסט קורונה: דברים פשוטים, חופשה, לחבק את סבא וסבתא, להיות בלי מסכה. אם נעשה את כל מה שצריך יחד – נוכל גם לזה. יכולנו לאתגרים גדולים. גם זה בעזרת ה יהיה מאחורינו".

חוזרים להתפלל בחוץ. גל שני
Photo by Gershon Elinson/Flash90

הממשלה החליטה על שורת החלטות מיידיות:

1. הגבלת התקהלויות:
– אולמות, ברים, מועדונים ובתי תפילה: עד 50 משתתפים. בכפוף לאישור ועדה בכנסת.

– התקהלויות במקומות סגורים: עד 20 איש. (יכנס לתוקף החל ממחר בשעה 08:00).

2. הגברת האכיפה על ההתקהלויות ובמרחב הציבורי.

3. תמיכה כלכלית נוספת למגזרים שיפגעו.

 

מארגון בתי הכנסת נמסר כי "הגבאים חייבים להיערך באופן מיידי לצמצום מספר המתפללים. אסור לזלזל בהנחיות. ההחלטה הערב מתקבלת בהבנה. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם עומד תמיד לנגד עינינו. על גבאי בתי הכנסת להיערך באופן מיידי לקראת השבת הקרובה על מנת לעמוד בהנחיות החדשות. במקרים רבים יהיה צורך לייסד שוב מניינים חדשים במרחב הפתוח. על אוכלוסיות בסיכון להישמר ולהתפלל במקומות בטוחים ואל להם להסתכן. אנו קוראים למתפללים לשמור ולהקפיד על ההנחיות,על מסיכות מלאות, מרחק ראוי והגיינה. אנו תפילה לחזור בהקדם לתפילה מלאה בבתי הכנסת כבימים ימימה בבריאות איתנה."

.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.