נתניהו בהתייעצות לקראת הפגישה עם פוטין. צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נערך לקראת פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. נתניהו קיים היום (ג') התייעצויות ביטחוניות לקראת הנסיעה לסוצ'י בה נכחו ראש המוסד יוסי כהן, ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת ומזכירו הצבאי אליעזר טולדנו.

נתניהו אמר: "מחר אצא לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, יצטרפו אליי ראש המוסד וראש המטה לביטחון לאומי. אדון איתו על הניסיון המואץ של איראן להתבסס צבאית בסוריה. זו עדות כמובן לתוקפנות של איראן שלא פחתה כהוא זה אחרי הסכם הגרעין, אבל זה גם מציב בעיה לא רק לישראל, אלא לכל מדינות המזרח התיכון ולעולם כולו".

כזכור, שניים מהנוכחים בהתייעצות יטלו חלק בפגישה עם פוטין, ראש המוסד כהן, ראש המל"ל בן שבת וחבר הקבינט השר זאב אלקין.

נתניהו בהתייצעות עם בן שבת, טולדנו וכהן. צילום: לע"מ
נתניהו בהתייצעות עם בן שבת, טולדנו וכהן. צילום: לע"מ

הפגישה תיערך על רקע הסכם הפסקת האש בסוריה ובמהלכה יביע ראש הממשלה את חששה של ישראל מהתבססות איראנית קרקעית בסוריה. בירושלים מוטרדים שהפסקת האש תנוצל על ידי איראן להשתלט על שטחים במדינה, מהלך שראש הממשלה הגדיר כקו אדום.

ראש המוסד עצמו הגיע בשבוע שעבר לישיבת הממשלה ונתן סקירה בפני השרים על המצב. "ניכר שינוי לרעה, למרות הממשל האמריקאי החדש, מאחר ואיראן מתחזקת באזור", הבהיר. לדבריו,  "מאז הסכם הגרעין שחתמה טהרן ביוזמת הנשיא האמריקאי הקודם ברק אובמה, המצב הכלכלי באיראן השתפר".

כהן הוסיף כי "איראן לא זנחה את שאיפתה להפוך למדינת סף גרעינית", וכי "הסכם הגרעין בין המעצמות לבין איראן רק מגביר מגמה זו ומחזק את התוקפנות האיראנית באזור".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא