דף הבית > תרבות > נתניהו: "התאגיד מתנהל בבזבזנות ומנסה להכשיל את האירוויזיון"

נתניהו: "התאגיד מתנהל בבזבזנות ומנסה להכשיל את האירוויזיון"

בעקבות איומי התאגיד לביטול אירוח האירוויזיון, מסרו מקורבי רה"מ: "גוף שמתוקצב בסכום של 750 מיליון שקלים על חשבון הציבור, יכול למצוא את המקור התקציבי"

בעקבות פנייתו של יו"ר מועצת תאגיד השידור 'כאן", גיל עומר, לראש הממשלה ואיומיו המפורשים כי ישראל לא תארח את אירוויזיון 2019 בישראל בשל קשיים כלכליים של התאגיד, מסרו מקורבים לראש הממשלה כי התאגיד מתנהל באופן כושל מבחינה כלכלית.

הנציגה הישראלית וזוכת אירוויזיון 2018 נטע ברזילי. צילום: פלאש 90

 

לדבריהם "גוף שמתוקצב בסכום עתק של 750 מיליון שקלים על חשבון הציבור, יכול למצוא את המקור התקציבי עבור ערבות לאירוויזיון. התאגיד מתנהל בבזבזנות ומנסה להכשיל את האירוויזיון"

דבריהם באו בעקבות דרישתו הכספית של עומר לנתניהו :"בעוד יומיים נדרש תאגיד השידור הישראלי להעמיד ערבות בסך 12 מיליון אירו להבטחת קיומה של תחרות אירוויזיון 2019 בישראל. מדובר בנקודת אל-חזור, שלאחריה, במידה ולא תועמד הערבות כנדרש ע"י איגוד השידור האירופי, לא ניתן יהיה לשנות את המצב שיתהווה ותחרות האירוויזיון 2019 לא תוכל להתקיים בישראל".

רה"מ בנימין נתניהו, צילום: לע"מ

 

המקורבים מפנים אצבע מאשימה לתאגיד ומוסרים כי לו היה מתנהל פיננסית כשורה לא היה צורך בדרישה מיותרת זו על חשבון הציבור.

 

 

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

סופית: האירוויזיון יתקיים בישראל

בתום מו"מ ממושך שכלל איומים הדדיים, קיבלו אנשי התאגיד את מתווה משרד האוצר במסגרתו ילוו 12 מיליון אירו, בערבות המשרד, לצורך קיום האירוויזיון: "התאגיד מאמין כי ממשלת ישראל תעמוד בהתחייבויות שריה"