19:14 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו: "הרש"פ משבחת פיגועים, לא מגנה"

נתניהו: "הרש"פ משבחת פיגועים, לא מגנה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע עם צמרת מערכת הביטחון לאוגדת איו"ש והבטיח: "צה"ל יישאר ביו"ש"

"אנחנו יודעים שאנחנו עומדים לפני שינויים מדיניים דרמטיים שחלקם מאוד טובים לישראל. יש פה כמה פריצות דרך משמעותיות, טכנולוגיות, מודיעיניות ואחרות שמובילות לכיוון הנכון. המאבק בטרור תמיד לפנינו ותמיד לנגד עינינו". כך אמר היום (ג') בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל במהלך סיור עם בכירים במערכת הביטחון באוגדת יהודה ושומרון.

כתב 360 שנכח במקום שאל את ראש הממשלה האם כוחות הביטחון יישארו ביהודה ושומרון בכל תרחיש, ראש הממשלה השיב בחיוב.

%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95-%d7%9c%d7%99%d7%91%d7%a8%d7%9e%d7%9f
נתניהו וליברמן היום באוגדת איו"ש. צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזינקוט ושר הביטחון אביגדור ליברמן התלוו אל ראש הממשלה בסיור. במהלך הסיור, מערך הקצונה הבכיר הציג בפני ראש הממשלה את ההישגים הצבאיים של האוגדה במהלך פעילותה נגד הטרור. "סיימתי עכשיו הערכת מצב עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, השב"כ והמשטרה. אני מתרשם מהעבודה הגדולה שנעשית כאן בהנהגת הרמטכ"ל וכל הגורמים המקצועיים נגד הטרור הפלסטיני ביהודה ושומרון – של מעצרים ופשיטות. זה נעשה בתושייה רבה מאוד, במרץ רב ובחתירה למגע", אמר נתניהו.

נתניהו ציין לשבח את פעילות כוחות הביטחון, ובמקביל, תקף בחריפות את ההסתות לטרור ברשות הפלסטינית. "הייתה עליה דרמטית בתפיסת כלי נשק אבל יש לנו עוד אתגר גדול לפנינו. הרשות הפלסטינית לצערנו לא רק שלא מגנה את הטרור אלא גם בפיגוע האחרון היו בפת"ח מי ששיבחו אותו. לצערנו עדיין לא הגענו לייצוב המצב אבל המאמץ של צה"ל וגורמי הביטחון משמעותי".

%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95-%d7%9c%d7%99%d7%91%d7%a8%d7%9e%d7%9f2
בנימין נתניהו. "צה"ל יישאר ביו"ש בכל תרחיש". צילום: פלאש 90

נתניהו הוסיף, "ב-2015 כמעט שלא היו תפיסות של בתי מלאכה וב-2016 היו 43 תפיסות כאלה – של החרמת ציוד, מעצר אחראים בסביבת בתי מלאכה. יש מאמץ גדול מאוד למנוע את הייצור והפיזור של כלי נשק, שכמובן מביאים לאסונות גדולים".

אביגדור ליברמן, שר הביטחון, הצטרף לדבריו של נתניהו ותקף את ההסתות ברשות פלסטינית, בפרט את העומד בראשה – מחמוד עבאס (אבו מאזן). "ההסתה מגיעה מלמעלה. כל מה שראינו בימים האחרונים זה מאבו-מאזן. יש קריאות מסיתות מתוך המסגדים. להסתה הזו יש לה השפעה ישירה. מי שחושב שבאמצעות הפחדות, לחץ וועידה בינלאומית תשונה רוח המציאות – טועה. ניסיונות ההפחדה וניסיונות ההסתה הן תרומה שלילית", אמר ליברמן.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"