ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) התייחס הבוקר (א') בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע הטרור בו נרצחה לוחמת מג"ב רס"ר הדס מלכא הי"ד.  "בשם הממשלה והעם אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב לבני משפחתה של לוחמת מג"ב ז"ל. יגונם – יגוננו, צערם הוא צער העם כולו".

רה"מ בישיבת קבינט. ארכיון. צילום: פלאש 90
רה"מ בישיבת קבינט. ארכיון. צילום: פלאש 90

"הדס הייתה צעירה מלאת חיים. היא הייתה חדורה בתחושת שליחות של הגנה על מדינת ישראל. מפקדיה ופקודיה אהבו אותה וסמכו עליה. כמו חברתה ליחידה, הדר כהן ז"ל, היא נפלה על משמרתה במאבק נחוש נגד מחבלים צמאי דם. הדס והדר, הנאוות והנעימות בחייהן, במותן לא נפרדו. הן תישארנה קשורות לנצח בגבורתן ובהקרבתן למען העם והמדינה", ספד נתניהו.

רה"מ סיפר על פעולות הענישה בעקבות הפיגוע. "כוחות הביטחון פועלים מיום שישי במרחב הכפר ממנו יצאו המחבלים, והם נערכים להרוס את בתיהם. ביטלנו את ביקורי הפלסטינים בישראל שאישרנו לרגל חג הרמדאן, והנחיתי את המשטרה לעבות את סידורי הביטחון והסינון ברחבת הכניסה לשער שכם".

עוד אמר נתניהו כי "במקום לגנות את הפיגוע, פרסם ארגון הפת"ח, שבראשו עומד , הודעה בה הוא מגנה את לוחמי מג"ב שהרגו את המחבלים, והוא משבח את המרצחים כגיבורים. כנראה שאין גבול לשקר ולעזות המצח. הרשות הפלסטינית כמובן מסרבת לגנות את הרצח, ואותה רשות תשלם עכשיו פיצויים בכספים למשפחות של הרוצחים. אני קורא למדינות העולם לגנות את הרצח ואת משבחיו, ולדרוש לאלתר את הפסקת התשלומים של הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים – דבר שרק מעודד את הטרור".

השר נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס בישיבה להצעת החוק למניעת חלוקת ."השבוע נניח את הצעת החוק למניעת חלוקת אלא ברוב של 80 ח׳׳כים. אני משוכנע שכל הקואליציה וגם האופוזיציה השפוייה תירתם מאחורי החוק חשוב הזה. העיתוי הוא גם כן חשוב, דווקא לפני השקת תהליך מדיני חשוב להבהיר כצעד מקדים שבכל מקרה בשום סיטואציה לא תחולק. הרעיונות של אהוד ברק ב-2000 ואהוד אולמרט ב-2007 להעברת העיר העתיקה, הר הבית והר הזיתים לידי הפלסטינים – פגו מהעולם. לכן אני מאוד אופטימי שהחוק יעבור בקלות", אמר שר החינוך.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.