היום (ד') התקיים במליאת הכנסת דיון מיוחד לציון יום פטירתו של . את הדיון פתח יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, ולאחריו עלה לנאום ראש הממשלה, . במהלך נאומו, ביקר נתניהו את היעדר התחרות והריכוזיות שבשוק התקשורת. בעקבות זאת, פרצה מהומה במליאה.

ראש הממשלה "העם ישלוט בשלט"

"אחד מהדברים שז'בוטינסקי האמין בהם זה הרעיון של שוק חופשי של תחרות, של הבחירה של האזרח", אמר נתניהו. "שהאזרח יכול לבחור במשהו. יכול לבחור בין דעות שונות. אנחנו יישמנו את זה בכלכלה, בתחבורה הציבורית ובכל דבר שהשתרשה בו תפיסה ריכוזית אחת. בישראל חלילה, אולי דעה אחרת זו השתלטות".

נתניהו הוסיף כי,"מאז עלייתו של הליכוד לשלטון ב-77 אנחנו פועלים לפתוח את הריכוזיות. זה לא רק הצורך של הציבור שמשווע לגיוון, זה הצורך של הדמוקרטיה. אבל זו גם זכות הציבור שלא יכתיבו לו מה לחשוב", אמר נתניהו, על רקע הצעקות באולם.

"אני רוצה תחרות", אמר נתניהו, "שיהיה גיוון בשידור המסחרי אבל על זה מנסים להילחם באופוזיציה מהללי הדמוקרטיה וחופש הביטוי".

ראש האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג, עלה אחרי נתניהו לדוכן ותקף את ראש הממשלה: "אני מסתכל על אירועי החודשים האחרונים ושבוע זה בפרט, על דבריהם של חברים בכירים בליכוד, על שתיקתם של נוספים, על מעשיך שלך אדוני ראש הממשלה, שמדמיין לעצמו מה היה ז'בוטינסקי חושב ואומר לו היה חי היום, עליכם, אלה המתיימרים להיות ממשיכי דרכו", תקף הרצוג.

עם סיום נאומו של הרצוג, הגיב נתניהו ואמר: "שמעתי בקשב רב את דבריו של הרצוג. זה מרנין לראות שההתקפות על ז'בוטינסקי ועל בגין. את העבר מוחקים, אבל את המורשת ממשיכים. לא שמעתי את אמירתך על דברי ראש העיר נצרת שסיפר איך אבו מאזן התקשר אליו ביום הבחירות".

"יש דבר אחד שז'בוטינסקי האמין בכל ליבו: זה הדבר שנותן לאזרחים את חופש הבחירה. הוא האמין בזה בדיוק הפוך ממה שהוצג פה. אני שואל אותך, בשוק הדעות, מה תהיה דעתך על פתיחת ערוצי השידור לתחרות?", שאל נתניהו את הרצוג.

בתגובה השיב הרצוג מעל דוכן המליאה: "כולנו בעד פתיחת שוק התקשורת לתחרות בתנאי שאתה לא תהיה שר התקשורת ושלא תשלח את שרת התרבות ופקידיך לסתום פיות". "זה לא יעזור לך", תקף הרצוג, והוסיף: "כפי שאמר ז'בוטינסקי: אנחנו לא נוותר ומקווה לעתיד טוב יותר במהרה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.