במהלך הביקור של ראש הממשלה באזרבייג'אן אמר לכתבים כי הרעיון של הנשיא האמריקאי הנבחר דונלד טראמפ להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים הוא "רעיון אדיר", כך פורסם ב"הארץ".

נתניהו נפגש היום עם ראש ממשלת אילהם , 20 שנה אחרי הביקור הקודם שלו במדינה. במהלך הפגישה נחתמו הסכמי שיתוף פעולה בין המדינות בתחומי סחר, ביטחון, טכנולוגיה, חקלאות ועוד. על ההסכמים חתם השר זאב אלקין.

פגישת נתניה- אילייב בבאקו. צילום: חיים זך /GPO
פגישת נתניהו-אילייב בבאקו. צילום: חיים זך /לע"מ

אילייב החמיא: "ישראל מחזיקה בטכנולוגיות מודרניות ביותר, בחלקן אנו משתמשים וחלקן ודאי יגיעו בשלב מאוחר יותר לאזרבייג'אן". ראש הממשלה המקומי סיפר גם כי ארצו רוכשת מישראל ציוד צבאי בסכום של כחמישה מיליארד דולר בעשור ודיבר על תחומי שיתוף הפעולה הרבים בין המדינות ועל היחסים המשגשגים בינהן.

אילייב ציין לטובה גם את הקהילה היהודית במדינתו ואמר: "הקהילה היהודית באזרבייג'אן מהווה חלק פעיל מאוד מהחברה שלנו ותורמת רבות להתפתחותה של אזרבייג'אן המודרנית" והזמין את נתניהו לבקר באחד מחמשת בתי הכנסת בבאקו. הוא סיפר כי מדינתו היא בית עבור היהודים החיים בה ושהדת היהודית מקבלת את מלוא הכבוד. "כבוד האדם כלפי דתו שלו מתחילה בכבוד שהוא מפגין כלפי המסורות והדתות של שכניו", אמר.

נתניהו הודה לאילייב והחמיא לו על ההתפתחות שהתחוללה באזרבייג'אן בתקופתו. נתניהו ציין גם הוא את היחסים החמים וההסכמים החשובים בתחומים השונים בין המדינות, בעיקר בתחום הנפט והאנרגיה וציין את העובדה שאזרבייג'אן היא מדינה מוסלמית, והקשרים החמים בינה לישראל הם ההוכחה שבני שתי הדתות יכולים לקיים יחסים נפלאים במה שיכול לשמש כדוגמא לקבלה וכבוד הדדיים.

לסיום, הזמין נתניהו את אילייב לבקר בישראל.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.