ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף אחר הצהריים (ג') באירוע חגיגי שנערך בכנסת לציון יובל למלחמת ששת הימים וחידוש ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. ראש הממשלה נתניהו אמר: "אנחנו נמשיך לשמור על מפעל ההתיישבות ונחזק אותו. אני אומר את מה שאמרתי למנהיגי העולם, לאובמה ולטראמפ ולרבים אחרים: הסכסוך הזה אינו טריטוריאלי ואינו על יהודה שומרון וחבל עזה. הסכסוך אינו על הקמת מדינה".

נתניהו בכנסת. צילום: לע"מ

"זהו סכסוך על השמדת מדינה. ואני מצפה ממדינות העולם לדרוש מהפלשתינאים להכיר סוף סוף במדינת ישראל. העיקרון הזה הוא עיקרון יסוד, אבן הראשה ושורש הסכסוך. המסר הזה מתחיל לחלחל למרות שיש עוד כברת דרך לעשות, בעיקר אחרי עשרות שנים של תעמולה פלשתינאית", הוסיף.

נתניהו הדגיש: "חשוב לזכור שצה"ל לא השתלט על שטח ריבוני של מדינה אחרת. הקהילה הבינלאומית לא הכירה בירדנים שישבו שם עד 67'. בצדק ובזכות חזרנו לארץ מולדתנו. חברון וקריית ארבע שוקקות חיים, בגוש עציון הוחזרה עטרה ליושנה, ויש – יש – יורד אל ים המלח בדרך יריחו. לא מזמן ביקרתי באריאל, עיר תוססת שבמרכזה אוניברסיטה. ואני גאה על שהממשלות שבראשותי אישרו זאת. ערבים ויהודים לומדים שם זה לצד זה וממחישים מהו דו קיום".

נתניהו ציין, "יש זכות לכול אחד לגור בביתו ואיש לא ייעקר מביתו. גם כשמתחלפים ממשלים, ולא אפרט כאן רעיונות שעלו, אבל אני עושה כול מה שצריך כדי לשמור על ההתיישבות ביהודה ושומרון. אנחנו יכולים לשמור על ההתיישבות בלי להמיט עליה אסון, אם נשכיל לפעול ביחד. העבר מוכיח שכשהשכלנו לעמוד ביחד – הצלחנו. כשהתפצלנו – מדינת ישראל נפגעה".