נתניהו ממריא לדרום אמריקה. צילום: לע"מ
נתניהו ממריא לדרום אמריקה. צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה לביקור מדיני באמריקה הלטינית בארה"ב. טרם ההמראה, אמר נתניהו כי "אנחנו יוצאים עכשיו לביקור היסטורי, זו הפעם הראשונה שראש ממשלה מכהן נוסע לבקר בדרום אמריקה ובמרכז אמריקה. אנחנו נפתח את הביקור שלנו בארגנטינה, אני ביקשתי ממשפחות עובדי משרד החוץ, שניספו בפיגוע הגדול בבואנוס איירס להצטרף אליי. משם נמשיך לקולומביה ומשם למקסיקו. שוחחתי הערב עם נשיא מקסיקו, שיחה מאוד מרגשת, אמרתי לו שישראל נכונה לתת כל סיוע שעומד לרשותנו. והוא מאוד העריך את זה, וקבענו כמובן להמשיך את שיחתנו בהמשך השבוע. ממקסיקו אני אצא לארצות הברית לנאום בעצרת האו"ם ושם גם אפגש עם ידידי הנשיא דונלד טראמפ".

נתניהו הוסיף כי הוא "מצפה לפגישתנו, לפגישתי עם הנשיא טראמפ, ידידי, בניו יורק, ואני מבקש לנצל הזדמנות זאת כדי לאחל לכל חברינו בארה״ב שיעברו בשלום את השעות הקשות הללו. גם הסערה הזאת תחלוף, וכל אזרח ישראלי מתפלל לשלומם של אזרחי ארה״ב של אמריקה".

, שהתלוותה לביקור, התייחסה להחלטה להגיש נגדה כתב אישום (בכפוף לשימוע), ואמרה: "אני רוצה להגיד תודה לאלפי, אלפי, אלפי אזרחים ישראלים ואנשים גם בכל רחבי העולם שתומכים בי ועוזרים ומעודדים. אני רוצה להגיד שבימים טובים ובימים פחות טובים, העזרה שלכם והתמיכה שלכם, נותנת לי כוח להמשיך לעשות את הדברים האמיתיים שאני עושה למען כל אלה שצריכים את העזרה שאני משתדלת ומנסה לעשות ככל יכולתי. פשוט לכולם, לכולנו – שתהיה שנה טובה. שיהיה רק טוב לכולנו".

את היציאה למסע המדיני ליוותה הפגנה של תושבי מגרון סמוך לנתב"ג בדרישה מראש הממשלה בנימין נתניהו, ערב נסיעתו לדרום אמריקה, לעמוד בהתחייבויותיו ולבנות את ישוב הקבע של מגרון.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.