"הישראלים מסתערים על הדלפקים בנתב"ג במספרים עצומים", כך אמר רה"מ בנאומו בפתיחת מושב החורף של הכנסת. רה"מ פתח את נאומו בהצגת ההישגים בתחום הכלכלים ובהם העלאת התל"ג, דירוג האשראי וההשקעות וכן הורדת האבטלה ובלימת עליית מחירי הדיור. עוד הציג את ההישגים בתחום יחסי החוץ והעוצמה המדינית של ישראל. חברי הכנסת אחמד טיבי ומסעוד גנאים (הרשימה המשותפת) הוצאו מהאולם לאחר שהתפרצו לנאום.

רה"מ בנאום פתיחת מושב הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"היקף ההשקעות של יפן בישראל גדל פי 40 תוך 4 שנים", אמר נתניהו. "אני מקיים קשר תדיר עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הקשר הזה חשוב לביטחון ישראל, אבל החשוב מכל – ביססנו עוד יותר את הקשר עם ידידתנו האיתנה ארה"ב. את זה השגנו לא ע"י הרכנת ראש, לא ע"י ויתורים מסוכנים, אלא תוך כדי עמידה איתנה על האינטרסים המדינתיים והביטחוניים שלנו".

"הנשיא טראמפ הביא את שיתוף הפעולה בינינו ואת התמיכה של ארה"ב בישראל באו"ם לגבהים חדשים. הברית חזקה מאי פעם. מעולם לא היה לנו שיתוף פעולה כזה עם הגדולה במעצמות תבל".

"אני קורא לכם חברי האופוזיציה הציונים – להתעשת". במהלך נאומו של רה"מ. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"ההישגים הושגו כשאנחנו בעין הסערה, המזה"ת סוער סביבנו, אך לא נתנו לסערה לטלטל אותנו. אני מבקש להודות לכל אלה שעבדו איתי בממשלה או בכנסת בצה"ל ובגופי הביטחון שפעלו להשיג תוצאה חשובה זו. נמשיך לנווט את המדינה באחריות, בתבונה ובשיקול דעת".

"אני לא מוריד את עיניי מלוח המטרות", אמר נתניהו והבהיר כי ישראל לא תאפשר לאיראן התחמשות גרעינית ופועלת להשגת מטרה זו "בימים אלה ממש". על העימות מול ארה"ב בממשל אובמה בנושא אמר נתניהו כי התריע על הסכנה "כי ביטחון ישראל לפני הכל". "נמשיך לפעול כדי לדחוק את ". עוד הוסיף כי "מעז יצא מתוק, בגלל האיום המשותף וההערכה הרבה כלפינו ישראל ומדינות ערב קרובות מאי פעם"

"אין בסיס לשלום אמת"

"נמנע מלחמות מיותרות אך אם נידרש לפעול מול אויבנו הם ירגישו היטב את נחת זרוענו", הבהיר נתניהו. "כשאבו מאזן רואה ברוצחי היהודים גיבורים – אין בסיס לשלום אמת". "עד עכשיו לא שמעתי גינו של אבו מאזן לרצח המזעזע בברקן של קים יחזקאל וזיו חג'בי הנפלאים", אמר נתניהו, "לא רק שלא שמעתי גינוי, ההפך הגמור קורה".

"רואה ברוצחי היהודים גיבורים". אבו מאזן על בימת הנואמים בעצרת הכללית של האו"ם. צילום: רויטרס

 

"המכשול לשלום אינו אצלנו – הוא אצלם, אבל קיבלנו הוכחה שלא כולם בבית מכירים בזה. אבל היום נגמר העשור, רוב אזרחי ישראל מכירים את אמת אחרי שהיא טושטשה והוסתרה במשך שנים. שלום אמיתי אפשר לבנות רק על יסודות של אמת"

"גנבתם לנו את המדינה הם אומרים – אז אני רוצה לומר לכם: 'המדינה שלנו לא גנובה, המדינה שלנו מגניבה'. כדאי שתתרגלו לזה כי זאת המדינה החדשה, ישראל שבה לכולם יש הזדמנות שווה. כמעט 90% מאזרחי ישראל מעידים בהם מרוצים או מרוצים מאוד מחייהם. עוד מעט תשמעו את מנהיגת האופוזיציה, יהיה מעניין לגלות אם היא שייכת ל85% או ל-11% הנותרים. מהביקורת אני מבין עד כמה אתם מנותקים מהעם".

"הברנז'ה רגילה לשלוט בתקשורת ללא מיצרים", אמר נתניהו ומחה על טענות האופוזיציה על היעדר חופש ביטוי. "אז אני מבקש מכם: אל תבלבלו לנו את המוח על הסכנה בחופש הביטוי לתקשורת – בתקשורת. כי בישראל מי שמגביל את חופש הביטוי בתקשורת זאת התקשורת עצמה. ואל תספרו לנו, אל תספרו לנו,  על תופעות שמזכירות 'תקופות אפלות', כך אומרים, 'תקופות אפלות' בתולדות עמנו, בשעה שאנו נמצאים באחת התקופות המזהירות בתולדותינו", אמר.

בתוך כך, בפתח ישיבת סיעת הליכוד התייחס רה"מ לרמיזות כי התנהלות הממשלה במישור הביטחוני אינה תקינה. "אנחנו נתונים בכמה חזיתות, מאותגרים ופועלים כל הזמן. אני רוצה לומר לכם ואני רוצה שתדעו: הרמטכ"ל עושה עבודה מצויינת. אנחנו פועלים יחד, בחזית אחת, ואנחנו דואגים לביטחון ישראל כמו שצריך. חשוב לי לומר את זה כאן בצורה הכי ברורה, כי זו האמת לאמיתה", אמר נתניהו.

"אני קורא לכם חברי האופוזיציה הציונים – להתעשת"

"במקום להתמודד עם ההישגים שלנו, אתם קוראים לנו גזענים ואנטי-דמוקרטיים", פנה נתניהו לחברי הכנסת באופוזיציה כשהוא מתכוון למהומות סביב חוק הלאום. "הייתי צריך ללכת לאו"ם כדי לתקן את ההכפשות שיצאו מכאן".

הייתי צריך ללכת לאו"ם כדי להגן על ישראל מול ההשמצות הללו,  והן נולדו כאן. בניגוד מוחלט לטענות של מתנגדי החוק, הוא לא פוגע בזכויות הפרט של אף אזרח במדינה. השוויון האישי קיים וימשיך להתקיים.  הוא מעוגן בשורה של חוקים ובחוקי יסוד – חוק  כבוד האדם וחירותו, אין ולא תהיה שום אפליה נגד אדם כלשהו. לא בבית המשפט, לא בבחירות לכנסת, לא בשום מקום. אין, ולא תהיה שום אפליה מבחינת החוק, ומבחינת המחויבות שלנו. אבל לישראל שמורה הזכות להגדרה עצמית כמדינה יהודית, תוך עידוד העלייה וההתיישבות, בדיוק כפי שקבע הרצל בספרו 'מדינת היהודים'. אני קורא לחברי האופוזיציה הציונים, אני קורא לכם להתעשת. אני קורא לכם להפסיק את מסע ההתקפות המוגזמות נגד חוק הלאום – התקפות שמוציאות את דיבתה של ישראל בעולם", אמר והביא את חבר הכנסת מסעוד גאנים להתפרץ לדבריו. בעקבות כך הוא הוצא מהאולם.

"יש לכם זכות מלאה לבקר, להציע תוספות, לגרוע, ביקורת עניינית היא דבר הכרחי, לא דבר מותר, דבר הכרחי בדמוקרטיה. אבל אתם נתפסים להגזמות קיצוניות, להשמצות שאין להן שום קשר למציאות – כאילו אנחנו בדרך למדינה פאשיסטית, מדינת אפרטהייד חשוכה. כיוון שישראל היא מדינה דמוקרטית אמיתית, כיוון שיש פה חופש ביטוי מלא, שום דבר לא יקרה לכם כשאתם אומרים את השטויות הללו,  חוץ מדבר אחד: העם שלנו, שאוהב את המדינה שלנו ויודע את האמת עליה – העם שלנו לא יפקיד בידיכם –  משמיצי המדינה, חמוצי המדינה – את הנהגת המדינה!

"במושב הזה של הכנסת נוסיף לפעול לטובת כלל אזרחי ישראל. אני מקווה שנעביר בקרוב את חוק הגיוס, מתוך הכרה בחשיבות הערך של לימוד תורה ומתוך הכרה עליונה בערך של אחדות העם. אתגרים רבים לפנינו, וגם הזדמנויות רבות, ונמשיך להעלות את ישראל לפסגות חדשות.

"חברי הכנסת, לא מזמן, כמנהגנו בליל חג הסוכות, רעייתי ואני ארחנו במעון ראש הממשלה שלושה חיילים בודדים שמשרתים בצה"ל: עדן שעלתה מפלורידה – לוחמת חילוץ והצלה בפיקוד העורף. ג'רמי שעלה מוושינגטון – לוחם על אחת מספינות חיל הים. וג'וליאן שעלה מקנדה – לוחם בחטיבת 'גבעתי'. ג'וליאן היה היהודי היחיד ביחידה שלו בצבא הקנדי. יום אחד הוא אמר לעצמו: אני צריך להיות בישראל. ג'וליאן עלה לארץ, ועל אף היותו בן יחיד – הוריו הרשו לו להתגייס ליחידה קרבית בצבא ההגנה לישראל. זה היה ליל חג שכולו חוויה – שוחחנו עם הצעירים הנפלאים הללו,  הקשבנו להם הם חדורים באהבת המדינה, באהבת הציונות, וברצון עז להבטיח את נצח ישראל. וחשבתי לעצמי: זהו הכוח האמיתי של עמנו. זהו הכוח שהקים אותנו מעפר, שקיבץ אותנו מ-70 גלויות. זהו הכוח שאיפשר לנו לגבור על הטרגדיות הנוראות שפקדו אותנו – מחורבן הבית ועד חורבן השואה. זהו הכוח שבעזרתו קוממנו מחדש את ארצנו ואת מדינתנו. וזהו הכוח שבזכותו עומדים היום זקופים קירות בתי-הכנסת בגולן,  ובזכותו קמה מחדש סוכת דוד הנופלת.

מול ארצות תבל, וכאן בכנסת ישראל, אנו אומרים בקול צלול ורם: עם ישראל חי!".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.