רה"מ בנימין נתניהו בכנס התמיכה בגני התערוכה, השבוע. צילום: רויטרס
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: רויטרס

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפני זמן קצר להודעת היועמ"ש על הגשת כתב אישום נגד רעייתו שרה נתניהו. רה"מ פרסם פוסט בחשבון הפייסבוק שלו בו תקף את ההחלטה והציג את נתוני ההוצאות בתקופות שונות שהדגש הוא על התקופה בה מני נפתלי שימש כאב הבית במעון ראש הממשלה.

"ההוצאות על מזון וארוחות מוזמנות בחמגשיות התנפחו באורח פלא בתקופתו של עד המדינה מני נפתלי כאב הבית, וצנחו באורח פלא כשעזב", כתב נתניהו, והמשיך: "למה ההוצאות זינקו דווקא בשנים האלה? מי אכל או לקח את הכמות העצומה הזו חמגשיות וארוחות, שהספיקה לקבוצת כדורגל? בוודאי לא משפחת נתניהו. שתבינו, על זה מתבסס כל הסיפור נגד רעיית ראש הממשלה", הסביר רה"מ.

ראש הממשלה סיכם: "סיפרו לנו על רהיטי הגן, החשמלאי, הבקבוקים, המלצרים, המטפלת – נשאר בסוף רק הסיפור ההזוי והשקרי של החמגשיות שאת רובן המכריע הזמין מני נפתלי. גם זה יתנדף בשימוע".

 

עורכי הדין יעקב ויינרוט, יוסי כהן ועמית חדד באי כוחה של רעיית ראש הממשלה מסרו בתגובה: "הנה מה שהכותרות הצעקניות והמגמתיות נגד רעיית ראש הממשלה מסתירות מכם: פרשת החשמלאי – נגוזה, פרשת רהיטי הגן – נעלמה, פרשת הבקבוקים – התנדפה, פרשת המטפלת וכוס התה – התאיידה, פרשת ניפוח ההוצאות – התפוררה, פרשת המלצרים – קרסה. כל האשמות הסרק הללו נסגרו בהודעת משרד המשפטים היום. הדבר היחיד שהיועץ המשפטי לממשלה עדיין שוקל (!) הוא עניין חמגשיות המזון שהוזמנו למעון ראש הממשלה. וגם עניין זה כפוף לשימוע ויופרך כליל".

עורכי הדין הסבירו: "מבלי להתייחס למכלול הטיעונים שיובאו בשימוע נציין כמה נקודות. לא רעיית ראש הממשלה הזמינה את החמגשיות הללו. עד המדינה מני נפתלי הוא זה שהזמין אותן. הגברת נתניהו אף נזפה פעמים רבות בנפתלי על כמות החמגשיות המופרזת שהוא הזמין למעון וכן על סוג המזון שמשפחת נתניהו כמעט ואינה אוכלת. על כך העידו עדים רבים לרבות נפתלי עצמו".

זומנה לתת עדות. שרה נתניהו. צילום: ישראל סלם, פלאש 90
שרה נתניהו. צילום: ישראל סלם, פלאש 90

 

"בתקופת נפתלי כאב הבית ההוצאה החודשית הממוצעת על חמגשיות הייתה פי 5 (!) מאשר בארבע השנים אחרי עזיבתו. מי אכל או לקח את הכמות העצומה הזאת של המזון שהספיקה לקבוצת כדורגל שלמה? בוודאי לא משפחת נתניהו. בשנים הללו ראש הממשלה אכל את רוב ארוחותיו במשרדו מתקציב אש״ל נפרד וכשחרג ממנו שילם אלפי שקלים מכספו האישי. שרה, יאיר ואבנר כמעט ולא אכלו מהאוכל שנפתלי הזמין. יש עדויות רבות על כך שנפתלי הזמין את האוכל עבור עצמו ומקורביו. כל זה יוכח – וגם 'פרשת' החמגשיות תופרך כמו כל 'הפרשיות' האחרות", כך תגובת עורכי הדין של רעיית רה"מ.

כתב האישום נגד שרה נתניהו צפוי להיות מוגש בשל חלקה בפרשת הארוחות, בו הוזמנו שפים וארוחות מוכנות למעון רה"מ בשווי כ-360 אלף ש"ח. כזכור, אמש פורסם לראשונה בערוץ 20 על כוונת היועמ"ש להודיע על ההחלטה היום. היועמ"ש בחן את חומר הראיות בתיק וקביל את ההחלטה לאחר המלצות פרקליט המדינה ופרקליטות מחוז ירושלים. גם עזרא סיידוף, סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, זכאי לשימוע בטרם יוגש נגדו כתב אישום באותן הפרשות בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, וזיוף מסמכים.

גורמים בסביבת ראש הממשלה הביעו צער רב על ההחלטה וסבורים שמני נפתלי הוא זה שהיה צריך לעמוד לדין ולא אשת ראש הממשלה, זאת בשל העובדה שבמהלך תקופת עבודתו כאב-הבית במעון ראש הממשלה עלו באופן ניכר ההוצאות במעון. אמש העביר סנגורה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, חומרים נוספים ליועמ"ש. הוא צפוי לייצג אותה בשימוע.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם