ראש הממשלה, , התייחס בפתח ישיבת הממשלה היום לפגישה שקיים מוקדם יותר עם שר החוץ הצרפתי, ז'אן-מארק איירו, ואמר כי השניים דנו בהחלטה שהתקבלה לפני כחודש באונסק"ו לפיו ליהודים אין זיקה להר הבית ולפיכך הוא יקרא במסמכי האו"ם מסגד אל-אקצא  "פגשתי הבוקר את שר החוץ של צרפת. אמרתי לו שההחלטה השערורייתית שהתקבלה באונסק"ו בתמיכת צרפת, שלא מכירה בקשר בן אלפי השנים בין העם היהודי להר הבית, היא מטילה צל על הוגנות כל הפורום שצרפת מנסה להתכנס. הוא אמר לי שההחלטה הזאת נבעה מאי הבנה ושהוא ידאג אישית שהיא לא תישנה.

שר החוץ של צרפת הגיע לישראל במטרה לקידום היוזמה הצרפתית, המציעה פתרון לסכסוך הישראלי פלשתיני בתוך שנה. ראש הממשלה התייחס גם ליוזמה ואמר שהדרך היחידה להגיע להסדר הוא באמצעות שיחות ישירות וללא תנאים מוקדמים

"אני אמרתי לו שהדרך היחידה לקדם שלום אמת בינינו לבין הפלסטינים, זה באמצעות מו"מ ישיר בינינו לבינם, ללא תנאים מוקדמים.

הניסיון ההיסטורי שלנו הראה שרק כך השגנו את השלום עם מצרים, רק ככה השגנו את השלום עם ירדן, וכל ניסיון אחר רק מרחיק את השלום ונותן לפלסטינים פתח מילוט להימנע מלהתעמת עם שורש הסכסוך, שזה אי הכרה במדינת ישראל. הם פשוט נמנעים מלנהל איתנו מו"מ, כחלק מרצונם להימנע מפתרון שורש הסכסוך, שהוא הכרה במדינת הלאום של העם היהודי, היא מדינת ישראל".

ראש הממשלה גם בחר להתייחס בדבריו לתערוכת הכחשת השואה שהתקיימה באיראן.

"בסוף השבוע התכנסה באיראן תחרות מיוחדת של קריקטורות להכחשת השואה. אנחנו מעלים את זה כאן משום שצריך להבין מהי הבעיה שלנו עם איראן. זה לא רק המדיניות החתרנית שלה והתוקפנית שלה באזור, זה הערכים שעליהם היא מבוססת. היא מכחישה את השואה, היא מגחכת את השואה והיא גם מכינה שואה נוספת. אני חושב שכל מדינות העולם חייבות להתייצב ולגנות את זה בפה מלא, כך אמרתי אמש לשר החוץ קרי בשיחת טלפון שניהלתי איתו".

תערוכת הכחשת שואה באיראן. טוויטר
תערוכת הכחשת שואה באיראן. טוויטר
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.