ראש הממשלה מקיים משעות הלילה (ש’) התייעצויות שוטפות עם שר הביטחון, הרמטכ”ל ובכירי מערכת הביטחון בנוגע להסלמה בדרום.

“נרחיב את התגובה ככל שיידרש. אם לא יבין את המסר היום – הוא יבין את זה מחר”, אמר נתניהו. “החלטנו על נגד הטרור של החמאס”.

מחר בצהריים יתכנס הקבינט לדיון מיוחד לאור ההסלמה. דובר צה”ל תא”ל רונן מנליס אמר הבוקר כי צה”ל נערך לכל התרחישים.

גורם מדיני מסר כי “הוחלט על פעילות תקיפה מול התוקפנות מעזה. ישראל תגביר את העוצמה ככל שיידרש. הנחתנו על חמאס את המכה הקשה ביותר מאז צוק איתן”.

גבאי: “רה”מ נכשלת – זה הזמן שלך ללכת”

בתוך כך, יו”ר מפלגת העבודה והמחנה הציוני, , תקף את נתניהו במהלך בכינוס סיעת המחנה הציוני הערב בקיבוץ בארי.

“אנחנו כאן בעוטף עזה. באנו לחזק, לתמוך ולשמוע את התושבים. מה שאנחנו רואים בימים האחרונים זו תוצאה של חידלון של ארבע שנים שהקבינט לא מקבל החלטות”, אמר גבאי.

אבי גבאי, הערב

“ראש ממשלה שעסוק בלכסת”ח בישיבות קבינט שאין מאחוריהן דבר: לא מפעילים מנופים מדיניים, לא מנופים כלכליים, לא מנופים אסטרטגיים – פשוט לא עושים שום דבר. מחכים שיהיה ירי ואז הצבא יגיב. ארבע שנים! ראש הממשלה, נכשלת בלתת ביטחון לתושבי – זה הזמן שלך ללכת”, הוסיף גבאי.

על רקע ההסלמה בדרום, שר החקלאות אורי אריאל פנה לרה”מ בבקשה לקיים את ישיבת הממשלה מחר באחד מיישובי עוטף עזה. “ההסלמה בדרום והתמשכות אירועי טרור העפיפונים והגדר, מחייבים את ממשלת ישראל לא רק למגר את הטרוריסטים בעזה, אלא גם להתייצב מול אזרחי ישראל בדרום ולהיות קשובים למצוקתם”, אמר אריאל.

“מבלי להיכנס למהות הפתרון הנדרש כעת לבעיית עזה, חובתנו כשליחי ציבור וכממשלה המנהיגה את המדינה לדבר עם אזרחינו באופן ישיר ובלתי אמצעי. עלינו להאזין לדבריהם ולסייע ככל הניתן בהיבט האזרחי על מנת להקל עליהם את ההתמודדות עם הטרור מעזה”, הוסיף השר שצפוי לבקר מחר בעוטף עזה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.