"זה לא המאבק של ישראל, זה המאבק שלכם, זה המאבק של ".
את הדברים האלה אמר נתניהו ב-7 באוגוסט 2014 בראיון שנתן לרשת הטלוויזיה הצרפתית '+Canal'.

למראיינת עוד לא היה מושג על מה נתניהו מדבר. הימים הם ימי צוק איתן, שיאה של המלחמה, כשגל עכור של האשמות מופנה ע"י העולם דווקא לישראל וראש ממשלת ישראל מנסה לבסס את הלגיטימציה הבינלאומית להמשך המבצע.

"בגלל שזה אותו המאבק – אם הם יצליחו כאן", אומר נתניהו. "אם ישראל היא הנאשמת כאן ולא הטרוריסטים, אם לא נעמוד ביחד, מגפת הטרור הזאת תגיע אליכם, זה עניין של זמן, היא תגיע אל צרפת" מזהיר .

"אתה חושב שזה יגיע לצרפת?" שואלת המראיינת.

נתניהו ממהר לקבוע: "זה בדרך אליכם. אם הם יכולים לתקוף חברות דמוקרטיות, לגרום להן להיות נאשמות, ולשבור את הסולידריות שלהן – הם יעברו ממטרה למטרה, הם כבר מעבר לים שלכם, בצפון אפריקה".

נתניהו בראיון לרשת הטלוויזיה הצרפתית '+Canal'.

חמישה , לפחות 232 הרוגים ו-498 פצועים

מאז כידוע, החלו פיגועים אכזריים לפקוד את צרפת, חמישה במספר.

זה התחיל במתקפת הירי על מערכת העיתון הצרפתי 'שארלי הבדו' ב-7 בינואר 2015. הפיגוע בוצע כנקמה על איור שפרסם השבועון על מוחמד (לפרט). בפיגוע נהרגו 10 בני אדם.

יומיים לאחר מכן, ב-9 בינואר 2015, בפיגוע הירי הענק במרכול היהודי בפריז בו התבצרו המחבלים עם בני ערובה במרכול השייך לרשת "היפר כשר" היהודית. בפיגוע נהרגו 4 בני אדם.

ב-13 בנובמבר פתח דאעש במתקפת רב מוקדית בפריז שכללה פיגועי ירי, פיגועי התאבדות וטבח שהתרחש בתיאטרון 'בטאקלאן' בעיר. באותה מתקפה אכזרית נרצחו 130 אנשים, עוד 368 אנשים נפצעו, מהם 99 פצועים קשה.

ב-13 ביוני 2016 רצח פעיל דאעש רצח שוטר בכיר, חדר לביתו ורצח את אשתו ליד פריז.

ואמש (חמישי בחצות), דהר מחבל עם משאית ודרס מאות חוגגים ביום הבסטיליה. לאחר מכן יצא המחבל ממשאיתו וביצע ירי בהמונים.  נכון לכתיבת שורות אלו יש 84 הרוגים כתוצאה ממתקפת הטרור ולפחות 120 פצועים.

פיגוע הדריסה טרף את הקלפים. מצב החירום יימשך
הדריסה אמש

 

על ארבעת הפיגועים האחרונים נטל אחריות ארגון דאעש.

דאעש, שפועל מסיני, סוריה ועיראק, שולח את זרועותיו לכל עבר. נתניהו היטיב לזהות את הכיוון אליו שואפת המדינה האסלאמית וידע להתריע מפני הטרור שנמצא בפתח. האם הפעם העולם ידע להקשיב? ימים יגידו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.