ראש הממשלה נתניהו בדימונה. צילום: לע"מ

בשורה ליוצאי עדות המזרח: ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה למזכיר הממשלה להנגיש את מסמכי ההסתדרות הציונית, זאת בעקבות הסרט "סלאח, פה זה ארץ ישראל". בישיבת ממשלה מיוחדת שנערכה בדימונה אמר נתניהו: "בעקבות הבדיקה עולה שהמסמכים פתוחים אמנם, אבל הם אינם נגישים. לכן קיבלתי החלטה – הם יהיו נגישים לכל אדם בישראל, לכל אדם בעולם. נגישים לחלוטין. כפי שעשינו בפרשת ילדי תימן כך נעשה גם פה".

כזכור, השרים דרעי ורגב פנו לנתניהו בדרישה לחשוף את המסמכים המלאים, והשרה שקד, יו"ר ועדת הארכיונים, הודיעה כי תפתח את המסמכים. כעת, כאמור, הורה נתניהו להנגיש אותם.

רה"מ הוסיף: "הבוקר נפגשתי לפני שבאתי הנה עם אילון מאסק, איש חזון, אולי גדול אנשי החזון הטכנולוגי בדורנו. הוא גאון.

"הוא אמר לי: 'ישראל היא מעצמה טכנולוגית'. הוא אמר שהוא מעריך את מה שאנחנו עושים כאן. ואז אמר ביוזמתו, הוא לא ידע שאני בא הנה, הוא אמר לי: 'הנגב יכול לספק לכם את כל צרכי האנרגיה. הנגב הוא העתיד האנרגטי של מדינת ישראל. אתם יכולים לפרוס כאן מערכות סולאריות שיתנו לכם אנרגיה יותר ממה שאתם צריכים ויותר ממה שתצטרכו. אנרגיה נקייה'.

"אני אומר לכם מה שהוא אמר לי: 'אם רק תרצו בזה' – ואני אומר לכם, אני רוצה בזה. אני רוצה בנגב תוסס, פורח ומתפתח. ואנחנו נמשיך לעשות את זה, לפתח אותו כפי שלא נעשה אף פעם בתולדות ישראל".

עוד אמר רה"מ: "ישראל מוקפת במאחזים של האסלאם הקיצוני, ולכן אנחנו צריכים לשמור על גבולותינו. אנחנו השלמנו מבצע אדירים: בניית גדר לאורך של יותר מ-200 ק"מ בגבול סיני. אלמלא הגדר, היינו עומדים חלילה בפני שוקת שבורה – מתקפות חמורות של גורמי הטרור בסיני, ודבר נורא ביותר, הצפה של מסתננים בלתי-חוקיים מאפריקה.

"אנחנו מדברים על מדינה יהודית ודמוקרטית, איך היינו מבטיחים מדינה יהודית ודמוקרטית עם חמישים אלף, ואחר כך מאה אלף, ואחר כך מאה חמישים אלף מסתננים בשנה? אתה מגיע למיליון, מיליון וחצי ואפשר לסגור את הבאסטה. אז לא סגרנו את הבאסטה. הקמנו את הגדר ובד בבד עם הדאגה לצורכי הביטחון, אנחנו משקיעים השקעה עצומה בתשתיות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20