דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו הורה על חידוש העבודות ביישוב למפוני עמונה

נתניהו הורה על חידוש העבודות ביישוב למפוני עמונה

רה"מ הנחה את ראש הסגל בלשכתו לדאוג לאלתר לחידוש העבודות ביישוב 'עמיחי. מוקדם יותר פורסם כי משרדי הממשלה האמונים על ביצוע הבנייה לא העבירו את הכספים ליישומה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את ראש הסגל בלשכתו, יואב הורוביץ, לדאוג לאלתר לחידוש העבודות להקמת היישוב 'עמיחי למפוני עמונה. כך דווח היום (שלישי) ב'ערוץ 7'. מוקדם יותר פורסם ב- Ynet כי משרדי הממשלה הרלוונטיים לביצוע ההחלטה לא העבירו את התקציב לצורך יישומה.

בנייה בישוב החדש עמיחי המיועד למפוני עמונה, יוני 2017. צילום: פלאש 90
בנייה בישוב החדש עמיחי המיועד למפוני עמונה, בחודש שעבר. צילום: פלאש 90

לפי 'ערוץ 7' הורוביץ שוחח עם מנכ״לי משרד הביטחון, השיכון ויתר הגורמים הרלוונטיים, במטרה לחדש את העבודות בהקדם האפשרי.

 

יו"ר מטה המאבק של מפוני עמונה, אביחי בוארון, קרא קודם לכן לראש הממשלה להתערב בסוגייה. "רק ראש הממשלה מסוגל לפתור את הבעיה, ובקלות. הוא חייב להורות לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולמנכ"ל משרדו להעביר את הכסף מידית, הוא חייב לדפוק על השולחן ולפתור את הבעיה הזו".

במהלך החודש האחרון החלו העבודות בשטח, ותוקצבו על ידי מועצת בנימין, מתוך הבנה שהכסף יוחזר לה מהמדינה. במועצה השקיעו 10 מיליון שקל בהקמת התשתיות, אך המדינה לא השיבה להם עד כה דבר. לכן נאלצו להקפיא את העבודות.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מועמד הימין לנשיאות ברזיל: "אטהר את המדינה מיריבים"

ימים לפני הסבב השני והסופי של הבחירות לנשיאות לברזיל, ז'איר בולסונרו מוביל בפער ניכר על יריבו מהשמאל, ומבטיח לתומכיו טיהור יריבים "מהסוג שלא ראיתם בהיסטוריה של ברזיל"