ושר הביטחון בנימין העביר הערב (ה') מסר תקיף לחמאס: "נפעל נגדכם אם תפעילו מיהודה ושומרון. לא יהיה מצב של הפסקת אש בעזה והפעלת אש ביהודה ושומרון".

בתום הערכת מצב והתייעצות ביטחונית הורה ראש הממשלה על זירוז הריסת בתי המחבלים וביצועה תוך 48 שעות. מדובר במחבל שביצע את הפיגוע הירי בברקן ורצח את קים לבנגרונד יחזקאל הי"ד ואת זיו חג'בי הי"ד ובבית המחבל שרצח את סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד.

עוד הורה נתניהו על המשך המאמץ ללכידת המרצחים וסיכול התשתיות מהן יצאו, הגברת מעצרים מנהליים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון, עיבוי כוחות צה"ל באזור, תגבור ההגנה על הצירים והצבת מחסומים בכבישי יהודה ושומרון  כיתור אל-בירה ושלילת היתרים מבני משפחותיהם של המחבלים והסייענים.

כמו כן, ראש הממשלה החליט הערב להסדיר את מעמדם של אלפי בתים ביישובי יהודה ושומרון שנבנו בתום לב ושמעמדם החוקי לא היה מוסדר עד כה, חלקם עשרות שנים. "הם חושבים לעקור אותנו מארצנו. הם לא יצליחו", אמר.

הסדרת הזכויות על הבתים מאפשרת לתת לאלפי תושבים תשתיות של מבני ציבור, מבני חינוך ומבני דת, שהקמתם לא הייתה אפשרית במשך עשרות שנים. בנוסף פנה רה"מ ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, על מנת לנקוט צעדים המשפטיים שיאפשרו בנייה של 82 יחידות דיור חדשות בעפרה. כן מקדם רה"מ הקמתם של שני אזורי תעשייה חדשים ליד היישוב אבני חפץ וליד בית"ר עילית.

בתגובה נמסר ממועצת יש"ע: "בשבוע האחרון העלנו דרישות בנושא הביטחון וחיזוק ההתיישבות מול ראש ממשלה ומערכת הביטחון. לאחר האמירות החיוביות בהודעת ראש הממשלה, אנו מצפים גם לביצוע מהיר והחלטי. הדברים צריכים להיבחן בשטח ולא רק באמירות".

אלירן טל ונועם אמיר

אלירן טל ונועם אמיר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.