תקרית דיפלומטית? העיתון הגרמני "המבורגר מורגנפוסט" הציג בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, כדיקטטור ועריץ.

טל היינריך מ"לפני כולם" עם הפרטים

העיתון השנוי במחלוקת ערך רשימה שחורה של מנהיגים עכורים ברחבי העולם. ברשימה זו ראש הממשלה נתניהו מצא את עצמו לצד רוצחי המונים כגון העריץ הצפון קוריאני קים ג'ונג און, בשאר אסד מסוריה, עלי חמנאי האיראני, רודריגו דוטרטה מהפיליפינים ורוברט מוגאבה שליט זימבבואה. כמו כן, הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין תפס ברשימה "מקום של כבוד".

לדברי העיתון המפוקפק, ראש הממשלה בנימין נתניהו "פשע" כשניסה לקדם את ההתיישבויות היהודית בשטחים המשוחררים ביהודה ושומרון. לטענתם, רה"מ ניסה לקדם את ההתיישבות היהודית ביו"ש בפגישותיו עם נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה – ונכשל.

עיתון גרמני נתניהו דיקטטור
הכתבה מהעיתון הגרמני. צילום: ללא קרדיט

שגרירות ישראל בגרמניה תקפה בחריפות את העיתון הגרמני. לדבריהם, תוכן הדברים שפורסמו מכיל אנטישמיות. "העובדה ששמים ראש ממשלה נבחר של מדינה דמוקרטית מערבית, שמאז שנוסדה נאבקת על חייה, בכפיפה אחת עם כמה מהדיקטטורים הגרועים בעולם, מעידה יותר מכל על רמת ההבנה של העיתון על מה שקורה היום בעולם, או על משהו הרבה יותר גרוע, שכבר היה צריך להיעלם מהעולם – אנטישמיות".

בתגובה, העיתון המפוקפק נאלץ לפרסם התנצלות. בהתנצלות שפורסמה אמש (מוצ"ש) נאמר: "הכללתו של נתניהו ברשימה הייתה טעות ואנו מתנצלים על כך"
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20