ועדת הקורונה של הכנסת תכריע היום: האם לאשר או  לדחות את דרישת הממשלה לסגור את חדרי הכושר והבריכות. אמש נערך דיון דרמטי בוועדת הקורונה של הכנסת, שבמהלכו עלתה אפשרות לפתוח מחדש מקומות שאותם אישרה הממשלה לסגור בהמלצת משרד הבריאות, בשל כמות גבוהה של נדבקים. הדיון נדחה בעקבות אי הסכמה בין חברי כנסת בקואליציה לבין חברי כנסת מהאופוזיציה.

 

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

סגן שר הבריאות, יואב קיש, התראיין הבוקר בכאן ב' הזהיר מפני ההשלכות של ביטול ההגבלות: "אני אומר לוועדת הקורונה, אתם יכולים לשאול שאלות ולבטל את ההגבלות, אבל אם נכנס לסגר עוד שבועיים האחריות תהיה על מי שלא נותן לעצור היום את ההתקהלויות".

ראש עיריית ירושלים משה ליאון, אומר הבוקר ב'קול חי': "לא תקין לסגור 40 אלף תושבים בגלל 150 חולים. במל"ל טוענים שגם אם נפנה את כל החולים, יש עוד מאות נדבקים שלא יודעים עליהם. אין לי איך להתמודד עם הטיעונים שלהם".

 

Photo by Hadas Parush/Flash90

 

בראיון לרשת ב' הגיבה יו"ר ועדת הקורונה חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון על הלחץ המופעל מראש הממשלה ואמרה כי היא מוכנה לשלם "את המחיר כדי לעשות את הדברים הנכונים. ההחלטות מתקבלות מתוקף נתונים, ההחלטות מקצועיות. יש לנו אחריות מאוד כבדה על הכתפיים כלפי הציבור – גם בהיבט הבריאותי וגם בהיבט הכלכלי. אני לא מכירה את האיומים שנשמעים, להיפך – יש איתי שיח מאוד ענייני איתי, גם מצד ראש הממשלה גם מצד המשרד שלו, ואני אומרת שהשיח עדיין נשמר בפסים עניינים ונקבל את ההחלטות הנכונות".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.