פקיד בכיר אומר הערב (ב') לערוץ 20 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה בפני ג'ייסון גרינבלט את בעיית מפוני עמונה והדגיש את הצורך בהקמת יישוב חדש עבורם. לדברי הפקיד, במהלך הפגישה, שערכה כחמש שעות, נתניהו דבק בהבטחתו להקים את היישוב החדש.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מתייחסת לפגישת נתניהו-גרינבלט. מתוך "לפני כולם"

מוקדם יותר היום, במהלך המפגש שלו עם בכירי חברת מובילאיי, התייחס נתניהו לפגישתו עם גרינבלט ואמר: ״בהקשר לשיחותיי עם גרינבלט חייב להגיד שהיו שיחות טובות, מעמיקות, לא יכול להגיד שגמרנו, סיכמנו, אנו בתהליך אבל תהליך של הידברות הדדית, אמיתית וכנה במובן החיובי של המילה. לא גלויה עדיין לעיתונות".

גרינבלט נחת אתמול בארץ לסבב מדיני שיימשך שלושה ימים. בפגישה משתתף גם שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר. השניים שוחחו על יוזמה אזורית במאמץ להתניע את התהליך המדיני בין ישראל והרשות ועל גיבשו ההבנות בעניין הבנייה ביהודה ושומרון.

בהודעה שהפיצה לשכת רה"מ עם תום הפגישה נאמר כי השניים שבו ואישרו את המחויבות המשותפת של ישראל וארצות הברית לקידום שלום אמיתי ובר-קיימא בין ישראל לפלסטינים, שיחזק את ביטחונה של ישראל ואת היציבות באזור.

גרינבלט ייפגש עם ריבלין, הרצוג ומרדכי

ג'ייסון גרינבלט, שליח נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למו"מ עם הפלסטינים, צפוי לפגוש את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ביום חמישי. גרינבלט, שצפוי להיפגש מחר עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ייפגש בהמשך השבוע גם עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ועם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף במיל' יואב מרדכי.:עוד באותו נושא