, צילום: Jeff Ooi

מכוון את אש קמפיין המסתננים נגד ג'ורג' סורוס: בישיבת שרי הליכוד, האשים את סורוס בכך שהוא עומד מאחורי קמפיין המסתננים נגד הרחקתם, כך פורסם בערוץ עשר. לפי הדיווח של , אמר נתניהו כי "איש העסקים ג'ורג' סורוס עומד מאחורי מימון הקמפיין נגד …כשאובמה היה נשיא הוא גירש שני מיליון מסתננים ואיש לא אמר דבר". ראש הממשלה אמר את הדברים בתגובה לדברי השר אופיר אקוניס, שאמר כי ממשלות זרות תומכות במסתננים.

נזכיר כי היום החלה רשות האוכלוסין וההגירה בחלוקת המכתבים למסתננים שהגיעו אליה. ההרחקה תחל בפועל בעוד כחודשיים, כשהמסתננים יקבלו מענק

באתר "מידה" פורסם באחרונה כי , שזוכה לתמיכה מרובה של סורוס, צפויה לתגמל כספית את הפעילים שיפעלו למניעת הגירוש. במכתב פתוח שפרסם ביום חמישי האחרון מבהיר מנכ”ל הקרן בארה”ב, דניאל סוקאץ’, כי הקרן מגויסת להכשלת הגירוש: “ישנם ישראלים שפועלים למנוע את מימוש מדיניות הממשלה. תהיו בטוחים שהם יזכו לתמיכה מהקרן החדשה: במימון כספי ובמתן ייעוץ”.

"הממשלה תסדיר את חוות גלעד"

 בישיבת הממשלה עצמו התייחס נתניהו להחלטה הצפויה להסדיר את מעמדה של חוות גלעד. נתניהו אמר: "לפני דקות אחדות שוחחתי עם יעל, אלמנתו של הרב רזיאל שבח ז"ל. אמרתי לה שכל העם וכל חברי הממשלה מחבקים אותה ואת הילדים בימי יגונם, וביקשתי ממנה גם לחבק את הילדים עבורנו. אמרתי לה שהמדיניות שלנו מתבצעת בשני מישורים. אחד, מיצוי הדין. אתמול שוב פעלו כוחותינו בניסיון לתפוס את אחרוני המרצחים והסייענים לרצח של הרב שבח ז"ל. אנחנו לא נשקוט עד שנביאם לדין ואנחנו גם נביא את כולם לדין".
נתניהו בישיבת קבינט. צילום: אלכס קולומויסקי

 

"הדבר השני שמנחה את המדיניות שלנו זה חיזוק ההתיישבות. מי שחשב שעל ידי הרצח המתועב של תושב חוות גלעד, אב לשישה, שהוא ישבור את רוחנו וירפה את ידינו – טעה טעות מרה".

"הממשלה תסדיר היום את המעמד של חוות גלעד, כדי לאפשר המשך של חיים סדירים במקום. מול המרצחים – מיצוי הדין. מול מקדשי המוות אנחנו מקדשים את החיים. זוהי תמצית המדיניות של הממשלה".

עוד התייחס נתניהו למחלוקת עם אירופה ועם רוסיה בנוגע להתעצמותה של איראן במרחב. "אנחנו נשמע היום סקירה של הרמטכ"ל. יש לי אמון מלא ברמטכ"ל ובצה"ל. צה"ל הוא הצבא החזק ביותר במזרח התיכון, וטוב שכך, כי אנחנו עומדים בפני אתגרים רבים. כפי שהבהרתי גם לנשיא טראמפ ואחר כך למנהיגי אירופה ולנשיא פוטין – בהיותנו כאן אנחנו מהווים את הגורם המרכזי במזרח התיכון שבולם את ההתפשטות של האסלאם הרדיקאלי, בראשות איראן ודאע"ש, ואלה מאיימים גם על כל הגורמים האחרים בעולם. אין פנינו למלחמה, אבל נעשה את כל הנדרש כדי להגן על עצמנו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא