הפגנת המסתננים. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נחוש להשלים את פרוייקט הוצאת המסתננים האפריקנים מישראל. גם אם הוא יכלול שימוש בכוח נגד מבקשי העבודה שיסרבו להתפנות מרצונם. נתניהו אמר את הדברים בשיחות סגורות בכמה הזדמנויות.

ראש הממשלה מאוד לא אוהב את קמפיין השמאל נגד התכנית שכולל לתפיסתו הרבה עיוותים ושקרים ולכן הוא ביקש מאנשיו להוביל קמפיין הסברה שייתן את התשובה ההולמת לטענות השמאל.

לערוץ 20 נודע שכחלק מההיערכות המדינה להוצאת המסתננים, המשטרה מעריכה כי לא מעט מהם ינסו להתנגד בכוח ולתקוף פיזית פקחי הגירה ושוטרים. במשטרה נערכים גם לתרחיש הזה.

משלחת של תושבי דרום תל אביב נכחה היום בוועדת השרים האחראית לנוהל הרחקה למדינה שלישית, בראשות ראש הממשלה. הפעילה החברתית למען דרום תל-אביב שפי פז אמרה “אתם לא מבינים מה קורה בשטח, הם מתארגנים למרי אזרחי וסירוב כולל של מסתננים לגירוש”. בתגובה נטען כי הממשלה מכירה את התכנית הזו של גופים הפועלים בשטח והם ערוכים לה או לכל תרחיש שעלול לסכן את ההתכנית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חשש נוסף שהעלו נציגי תושבי דרום תל אביב הוא הלחץ הבינלאומי. לדבריהם, הקמפיין נגד הגירוש הגיע כבר מעבר לים והחשש הוא שבדומה לשיטת ‘שוברים שתיקה’ גם כאם ישתמשו המתנגדים בגורמים חיצוניים כדי להפעיל לחץ על ישראל למנוע את הוצאת רה"מ יפעל לקדם קמפיין שמטרתו הסברה של ההחלטה להרחיק את המסתננים • במשטרה נערכים להתגברות ניכרת באירועי אלימות של מיועדים להוצאה, בעיקר בשכונות דרום ת"אהמסתננים הלא חוקיים מישראל.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20