No Tag To Print

צילום: ארכיון

נתניהו בנאום תוקפני ומפתיע: אנחנו נלחמים במחלה- השמאל נלחם בממשלה

רוה"מ נתניהו : גם אם הייתי מביא חיסיון לקורונה ושלום עולמי, היו שואלים אותי "למה רק עכשיו?" | צפו בנאום המלא

ראש הממשלה נתניהו תקף בנאום חריף על מליאת הכנסת את מתנגדיו במשאל והתייחס למספר נושאים. בינהם ההפגנות, מאבק במשבר הקורונה, השמאל הישראלי והתקשורת.

בתגובה לנאם עלה ח"כ יאיר לפיד ותקף את רוה"מ. נתניהו לא נשאר חייב ואמר: "היית כתב במחנה, היום אתה צייצן המחנה. יש עוד כמה דברים שאתה צריך לעשות באמצע בשביל להיות ראש ממשלה, אתה צריך דבר אחד שאבא שלי אמר לי שראש ממשלה צריך – השכלה״.

 

רוה"מ נתניהו  פתח והתייחס לאסון בלבנון ולמאבק בנגיף הקורונה ואמר:

"אני שולח בשם ממשלת ישראל תנחומים לעם בלבנון. אתמול היה שם אסון גדול מאוד (קריאות ביניים מצד ח"כים מהרשימה המשותפת). אנחנו ערוכים להושיט סיוע הומניטרי כבני אדם לבני אדם. כפי שעשינו במשבר ההומניטרי בסוריה. זו הדרך שלנו.
שמעתי את טענות הסרק של האופוזיציה. על קריסת הכלכלה שאני הרמתי לרמה עולמית, על הזנחת הביטחון מאנשים שהתנגדו נחרצות נגד תכני הגרעין באיראן, שמעתי טענות מאנשים שאומרים למה פתחתם את המשק כשהם אמרו תפתחו, שאמרו שהקורונה זה גחמה של נתניהו. המשימה המרכזית שלנו: להוריד את רמת התחלואה כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה. עלינו להוריד רמת התחלואה לכמה מאות, ואז תוך כמה שבועות נקטע השרשרת. זה יאפשר לנו לפתוח את שנת הלימודים, הכלכלה, ושגרת חיים כמעט נורמלית. בתנאי שהציבור ומנהיגי הציבור יעטו מסיכות, ישמרו על היגיינה וימנעו התקהלויות מיותרות. גם אם הייתי מביא חיסון לקורונה או שלום עולמי, הייתם אומרים למה רק עכשיו. היום אכנס את קבינט הקורונה ונביא החלטות חשובות. אנחנו פועלים מסביב לשעון כדי לתמוך באזרחי ישראל. היום ומחר נמשיך להזרים מענקים לקבוצות נוספות באוכלוסייה. העברנו מענק ל-40 אלף עזקים נוספים. אני עובד עם שר האוצר על תכניות נוספות לסיוע לאזרחים, לעסקים ולהמרת הכלכלה. הן יוצגו גם לציבור".

צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

עוד ממשיך נתניהו על מדיניות המענקים והמתווה שלו להנעת הכלכלה ותקוף את השמאל:

"הבאנו לבתים של אזרחים קשישים 4 מיליון מנות. יכולנו לעשות את כל זה, תמר זנדברג את לא מבינה מה זאת כלכלת שוק ומה גורם לצמיחה ומה זאת תחרות ואיך מייצרים כלכלה אמיתית, מי שניסה לעשות את הדברים בדרך שלך, נכשל. הובלנו שינויים רבים בכלכלה הריכוזית והלא תחרותית שהיתה בישראל. כתוצאה מכך את תקבולי המסים ועוד שאיפשרו לנו לבנות תחנות משטרה ביישובים הערביים ולהכפיל ויותר את תקציבי החינוך, הבריאות והרווחה. רק כתוצאה מהכלכלה הנכונה שאני הובלתי בהתנגדות רבים מכם. עשיתי את זה משום שהדרך היחידה לעזור לחלשים בחברה, זו היא. בניגוד לטענות מרקס. זו תפיסה שלא תביני, ח"כ זנדברג, חבל לבזבז על זה יותר מדי זמן. בהשוואה בינ"ל רחוק מלהיות אחרון ברשימה. אם היינו הולכים לפי הדוקטרינה שלך, ח"כ הורוביץ, היינו במצב רע מאוד. אני דואג לכלל אזרחי ישראל. העלנו את שכר העו"סים, אני דואג גם לרופאים ולאחיות. יש שביתות. ומגיעים להסכמות. ממש סוד משינה. ברור שכך אנחנו מתדיינים. תהיו קצת ריאליים, דברו בעובדות. אבל ידידיי בשמאל, אתם לא מעוניינים בעובדות".

צילום: פלאש 90

 

ראש הממשלה ממשיך ותוקף ואומר כי בשמאל הכל פוליטי וכי הם לא מעוניינים בעובדות:

"חבריי בשמאל – אני מביא עובדות. אצלכם בשמאל הכל פוליטי. הקורונה פוליטית. הכלכלה פוליטית. וגם ההפגנות. לא מדבר על ההפגנות של אלה שנפגעו בקורונה, אני נפגש עם רבים מהם. אני שומע וקשוב למה שהם אומרים. ומקבל מהם תמיכה אדירה. לוקחים רבע מנדט של השמאל ומציגים את זה כמחאה של המונים, זה פייק ניוז. שבע פריצות במהדורה אחת. תקשורת מגויסת ומגייסת. אומרים לנו שהגנות השמאל הן ספונטניות. אלה ההפגנות הספונטניות הכי מאורגנות שהיו אי פעם. מאורגנות ממלונות פאר וממגדלי צמרת. גומרים לארגן הפגנה והולכים לאכול במלון וולדורף אסטוריה. במדינות רבות בעולם האופוזיציה מתגייסת למאבק בקורונה לצד הממשלה, אבל אצנו בהפגנות השמאל, כן של אנרכיסטים ולא כאלה שנפגעו מהקורונה, בהפגנות השמאל של האופוזיציה יש ביזוי סמלי המדינה וקריאות לרצח של ראש הממשלה ובני משפחתו, מיצגים מינים וולגריים מבישים נגד רעייתי, שפל המדינה. אף אחד מכם לא יצא נגד זה. אתם לא מתביישים? מישהו מכם היה משלים עם זה לו היה מופנה כלפי בני משפחתו? ולמה לא מגנים? כי כשאנחנו נלחמים במחלה, השמאל נלחם בממשלה בכל דרך או אמצעי, גם הבזויים."


Photo by Hadas Parush/Flash90

לסיום אומר נתניוה כי השמאל לאורך ההסיטוריה לא מקבל את הכרעת העם בבחירתו בשלטון ימין:

"אף פעם לא קיבלתם את הכרעת העם. וזה מתחיל ב-77'. זה לא רק נגדי אישית. בהתנתקות הקטנתם הפגנות המוניות והיום אתם מנפחים הפגנות של רבע מנדט. היום התקשורת עושה כתבות על סילוני מים לפיזור הפגנות. איפה היתה התקשורת בהתנתקות? היום נותנים למפגינים לשתק שכונות שלמות. אז על איזו הגבלות אתם מדברים? בית המשפט הגביל. בעת ההפגנות בזמנו קבע: יש לאזן את זכות ההפגנה משיקולי שלום הציבור, ראש הממשלה, משפחתו ושכניו. השופט אהרון ברק קבע את זה. מה שהשתנה מאז, זה ראש הממשלה. מה שהיה אסור נגד ראש ממשלה מהשמאל, היום אסור נגד ראש ממשלה מהימין. צביעות צביעות צביעות. ח"כ לפיד, אל תתפור חליפות ואל תבנה על הפגנות השמאל של ח"כ עודה ואהוד ברק. ח"כ עודה קרא לעברי אתה מחבל בשלום. אתה מחבל בעצמך. התומך בטרור קרא לראש ממשלת ישראל מחבל. השותף שלך שהשתתף בהפגנה עם חמאס קרא לראש הממשלה מחבל. את וירוס הקורנה ננצח רק אם נלך ביחד, רק אם נגייס את כוח הרצון שלנו. כדי להתגבר על המכשול. נתגבר על הקשיים, אני יודע את זה. ביקרתי נערה מדהימה שנלחמת בסרטן, פגשתי בפיקוד העורף אתמול צעיר בשם דניאל שהביע באוזניי חלום להתגייס לצה"ל. אתמול ראיתי אותו בפיקוד העורף לבוש מדי צה"ל. אמר לי: הגשמתי את החלום שלי והיום אני משמש דוגמה לאחרים. הוא הצדיע לי ואני הצדעתי לו, זאת הרוח הישראלית ובזכות הרוח הזאת אני מאמין שיחד ננצח.