היום (חמישי) נערך בטקס סיום קורס טיס "מסדר כנפיים", בבסיס חיל האוויר בחצרים. במהלך הטקס המרגש אמר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו: " משפחות יקרות ונרגשות – תודה לכם מקרב לב על החינוך שהענקתם לבנים, תודה על שהענקתם להם את החינוך לשאוף רחוק ולהגיע גבוה", עוד אמר ראש הממשלה: "היום הם מגיעים גבוה מעל כולם, עם ה"סטיק" ביד ועם אחריות עצומה על הכתפיים. טייסים, נווטים ומכוננים חדשים. אתם מצטרפים היום לטובי בנינו ובנותינו ולמסורת המפוארת של טייסים מופלאים שמגינים על מדינת ישראל ומעלים, תרתי משמע, את קרנה של ישראל לשחקים. מזל טוב לכם"

עוד אמר נתניהו: "חיל האוויר ממשיך לחתור בלא הרף למצוינות, במקביל ללמידה בלתי פוסקת, אנחנו מטפחים את טובי האנשים ומפקידים בידיהם את טובי הכלים. יש כאן שילוב הדוק בין זרוע האוויר לזרועות נוספות בצה"ל, וזה תורם רבות לעוצמתנו, בסגירת מעגלי האש, במהירות ובדיוק".

נתניהו. צילום: קובי גדעון, לע״מ; אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

נתניהו: "האתגרים באזור יהיו יותר מורכבים  אבל אנחנו סומכים עליכם"

נתניהו פנה לרב אלוף אביב כוכבי ואמר: "הרמטכ"ל, אני התרשמתי מאוד מההתקדמות בשילוביות הזאת, גם בתרגיל האוגדתי בשבוע שעבר. האתגרים בשמי האזור מורכבים, ייתכן מאוד שהם יהיו מורכבים אף יותר, אבל אנחנו סומכים עליכם. אנחנו סומכים על היכולות שלכם, ואנחנו סומכים על הרוח שלכם, רוח של לוחמים שיודעים שהם נלחמים כדי להגן על מולדתם, ארצם ומדינתם. לכן איננו מהססים לרגע להפקיד בידיכם, ובידי המפקדים שלכם, את משימת הביטחון העליונה – לשמור על העליונות האווירית של ישראל במרחב. אין טובים מכם למילוי המשימה, ואני בטוח שתעמדו בה"

סגן ש' שקיבל שהיה בין מסיימי הקורס כתב לקראת המסדר: "אני סגן ש׳, בן 23, אח בכור לשלושה אחים ואחות. לפני הקורס הכרתי את חברה שלי שליוותה אותי לכל אורך הקורס. התאמנתי 12 שנים בכדורסל , מנגן בגיטרה , אוהב מאוד לטייל. הדרכתי בתנועת הנוער בני המושבים. בבית הספר לקחתי חלק במנהיגות תלמידים ובמנהיגות נוער של המועצה, והשתתפתי במשלחת לארצות הברית דרך הסוכנות היהודית".

עוד סיפר ש': "למדתי בתיכון במגמות פיזיקה ורובוטיקה. אחרי התיכון התנדבתי לשנת שירות ברשות הטבע והגנים, שנה מדהימה בה עברתי קורס הדרכת טיולים בנגב והדרכתי מגוון קבוצות ברחבי המדבר. בשנה הזו למדתי המון על עצמאות , הדרכה , עמידה מול קהל , והכרתי דרך הרגליים חלק משמעותי ממדינת ישראל, הנגב, כמו שלא חלמתי שאכיר אותו. מגיל צעיר חלמתי להיות טייס בחיל האוויר, חלמתי להיות זה שממריא ומנחית את המטוס בעדינות על המסלול, מבצע את המשימות ולוקח חלק משמעותי בהגנת המדינה".

נתניהו. צילום: קובי גדעון, לע״מ; אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

סגן ש': "אנשים שאמרו לי שבחיים לא אהיה טייס" 

"לפני הגיוס השקעתי מאמצים רבים יומיומיים כדי להתחיל את המיונים לקורס טיס. הדרך הייתה רצופת מכשולים , דילמות , ואנשים שאמרו לי שבחיים לא אהיה טייס . היו רגעים בהם התקשיתי לקום ולעבור את המכשול , וכמעט ויתרתי".

"הדילמות היו מהותיות . על מנת להתחיל את המיונים לקורס, התבקשתי לדחות את הגיוס כמעט בשנה ממועד סיום שנת השירות. מצד אחד , דחייה של כמעט שנתיים לתאריך הגיוס, בזמן שכל חבריי יסיימו מחצית משירותם הצבאי ואף יותר . מצד שני , הגשמת החלום . להיות טייס בחיל האוויר הישראלי, ידוע שהסיכויים להתחיל קורס טיס הם קטנים ועוד יותר קטנים הסיכויים לסיימו . החלטתי שאסור לוותר על החלום . עברתי שלב אחר שלב במיונים עם המון חשיבה חיובית והשקעתי את כל מאמצי . כשהתבשרתי על כך שעברתי את הגיבוש היה זה ציון דרך משמעותי עבורי , התמלאתי גאווה ושמחה על התקדמותי בדרך להגשמת החלום , אך ידעתי שהדרך עוד ארוכה".

עוד סיפר הטייס החדש בהתרגשות: "בסופה של השנה הראשונה בקורס , הגעתי לצ׳ק קרב – טיסות המיון למגמת קרב , אחריהן המשכתי לשלב השלישי בקורס – ״ראשוני״ . בשלב זה טסים על מטוס מסוג ״עפרוני״ , התרגשתי מאוד מכך שמתחילים ללמוד לטוס . טיסת ״הסולו״ הראשונה מגיע במהרה . אני לא אשכח את הדרך למטוס , המבט אל המושב הריק ממדריך שמאחורי בידיעה שהאחריות המלאה על המטוס היא אך ורק בידיים שלי. הרגשתי שהאימונים הכינו אותי לטיסה הזו וסמכתי על עצמי שאבצע את המשימה בצורה טובה . במהלך הקורס חוויתי כישלונות , הצלחות , תחקרתי והשתפרתי . התאהבתי בעולם הטיסה והיה לי ברור עוד יותר שזה מה שארצה לעסוק בו בחיים. לאורך הקורס אתה עובד עם אותם אנשים ימים ולילות. אנשים אלו הופכים להיות יותר מחברים שלך, הם הופכים להיות אחים שלך , אחים שעוברים את אותם אתגרים כמוך ותומכים בך ברגעים הקשים . התמיכה שלהם , של המשפחה ושל החברה , עזרו לי להגיע לתוצאה הסופית שחלמתי עליה – להיות טייס קרב בחיל האוויר הישראלי".

הרמטכ"ל בטקס. צילום: דו"צ

 

"אם תאמין בעצמך שאתה מסוגל להגיע לנקודה מסוימת שהחלטת בתוך תוכך שזה מה שאתה רוצה , ותחשוב באופן חיובי לאורך כל הדרך , זה לא משנה מה יהיו המכשולים שתפגוש , אתה תמצא איך להתגבר עליהם ולהמשיך קדימה אל המטרה.

אני מסכם את הקורס בהתרגשות רבה . בית הספר לטיסה לימד אותי המון על עצמי , הנחיל בי ערכים, ונטע בי תחושת בטחון לעשות דברים בלתי נתפסים . אני שמח מאוד שניתנה לי הזכות להגשים את החלום ולהגן על המשפחה , על החברים , ועל המדינה".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.