ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ג') עם שורת רבנים בכירים בציונות הדתית במשרד רה״מ בירושלים. במהלך השיחה אמר נתניהו לנוכחים: "מנסים להפיל אותי ללא משפט". על פי מספר רבנים שנכחו בפגישה, נתניהו הבהיר בפניהם: "אני לא מפחד ממערכת המשפט ויש לי אמון בה. אני מאמין שאצא נקי אבל, חשוב לי שתבינו, יש כאן ניסיון פוליטי תקשורתי להדיח אותי ללא משפט".

"יש פה מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו שדואגת לארץ ישראל ונאבקת למענה. לכן ההתייצבות שלכם מאוד חשובה ואני רוצה להביע את הערכתי. לא תמיד השכלנו לעמוד מול הניסיונות הללו. עם ישראל פעם אחת ב-1992 זה הצליח, הפעם נדאג שזה לא יצליח. אני חושב שכולנו למודי ניסיון ואף אחד מאיתנו לא מולך שולל. לכן פשוט רציתי להביע את הערכתי ולחזק איש את רעהו״.

"מציאות בלתי נסבלת"

נתניהו ניסה להסביר לנוכחים כי להם ולו תפיסת עולם רוחנית-מדינית זהה וכי הוא מבקש שיבינו שלא מדובר בהתקפה אישית נגדו, אלא בעצם בהתקפה על הדרך המשותפת שלהם. הרבנים פנו לנתניהו בדרישה לבנייה רחבה יותר ביהודה ושומרון, וזה השיב כי "אין ספק שאם היו לי עמדות פוליטיות אחרות, והייתי מוותר על שטחים – היו סמוכים ובטוחים שאף אחד לא היה פותח נגדי בחקירות".

הרב חיים דרוקמן: ״המציאות הקיימת בלתי נסבלת. הם משתמשים בערכים ומדברים גבוהה גבוהה, כשהמניעים הם מניעים אחרים לחלוטין. צריך להגיד את האמת, זה עצמו, מי שנלחם נגד שחיתות כביכול זה עצמו שחיתות.

נתניהו עם הרב דרוקמן בפגישה קודמת. צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו עם הרב דרוקמן בפגישה קודמת. צילום: קובי גדעון, לע"מ

הרב אלי סדן: ״אני זועם מאוד על הרדיפה שיש היום, מהרבה סיבות. זה כשאנשים מרשים לעצמם ככה לדבר על ראש הממשלה, לא מדבר עכשיו על החוצפה של כל המערכת הפוליטית והתקשורתית בלי שום שמירת הלשון, זאת תעודת עניות למדינה שלנו. אני חושב שזה משפיל את כל החיים.

"יהודי כמוך, ש-20 שנה נמצא בממשלה, היה יכול להרוויח באזרחות פי 10, פי 100. להגיד שיש בעיה שקיבלת סיגריה, לולא זה היה מצחיק זה פשוט סקנדל שאין כדוגמתו. זאת הפקרות, חוסר רצינות, זה שחיתות. רוצים להחליף שלטון בצורה כזו ולא בקלפי".

בסיום הישיבה אמר הרב דוד סתיו לראש הממשלה נתניהו כי הוא מתפלל שייצא זכאי. על כך אמר נתניהו: "הרב סתיו, אני מאמין שאני אצא נקי עוד לפני שזה יגיע למערכת המשפט".:עוד באותו נושא