ראש הממשלה מקריא תמלילים

תמלול חדש בפרשת מוזס נתניהו – והפעם מצדו של ראש הממשלה: "ביבי: זה לא יעזור לכם", כך אמר היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקיצה לכתב ערוץ 2 גיא פלג, אשר חושף מדי ערב תמלילים מהשיחות בין מו"ל 'ידיעות אחרונות' ורה"מ. עוד אמר נתניהו כי "בימים האחרונים מתנהל נגדי מסע תקשורתי אדיר, שמטרתו להפיל את ממשלת הליכוד בראשותי. איפה נשמעה שערוריה כזאת? חקירה שלמה מתנהלת בטלוויזיה. ערב ערב מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה, ושקרים מכוונים בשני הנושאים שעומדים על הפרק".

נתניהו חזר על טענתו מאמש בעמוד הפייסבוק שלו, לפיה הוא מנוע מלהגיב ולהציג בפני הציבור את "התמונה האמיתית, שמראה שלא הייתה פה שום עבירה".

לדבריו, "המסע המתוזמר הזה כולל אנשי התקשורת שמתפקדים כאן לא רק כעיתונאים. הם גם החוקרים, גם השופטים, גם התליינים. מה שאנחנו רואים כאן זה לא שיקולי עריכה, זה שיקולי עריפה. המטרה היא להפעיל לחץ בלתי פוסק על גורמי אכיפת החוק והיועמ"ש כדי שיגישו נגדי כתב אישום. אבל אני רוצה להגיד לכם, חבריי: בדמוקרטיה מחליפים שלטון בקלפי ולא במסע לחצים מתוזמר על היועמ"ש ורשויות האכיפה".

נתניהו הלין על כך שהתקשורת מתעלמת מהישגי הממשלה ומנה אותם: "סיכול ועידת פריז, מצבה הביטחוני האיתן של ישראל במרחב רוגש, בהישגים הכלכליים יוצאי הדופן שסיימנו בהם את שנת 2016, השקעות שיא, גרעון נמוך, אבטלה נמוכה ועוד הישגים רבים", אמר נתניהו בעקיצה לפלג.

 

נתניהו: "אני אמשיך להוביל את הליכוד". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
נתניהו: "אני אמשיך להוביל את הליכוד". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו טען כי "הציבור הישראלי לא קונה את המתקפה הזאת. הציבור הישראלי חכם. רבים רבים מאזרחי ישראל תומכים בנו. אני רואה את זה, אני מרגיש את זה, בכל מקום שאני הולך וגם ברשתות החברתיות. אזרחים רבים מבינים בדיוק את המשחק שמשחקים פה – והם לא נופלים בפח".

נתניהו סיכם את הישיבה בעקיצה: "אז אני מבקש לומר לכל קוראי התמלילים. הנה עוד תמליל בשבילכם לשמונה בערב: "ביבי: זה לא יעזור לכם". אני מתכוון להמשיך להוביל את הליכוד ואת המדינה לעוד שנים רבות, בעזרתכם, חבריי, ובעזרת השם".