ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייחס הבוקר במהלך סיור בבסיס שיזפון (ד') לאיומים מגזרת עזה ומצפון.

"מישהו בעזה חשב שהוא יכול להרים ראש – הם צריכים להבין שהתגובה שלנו תהיה קטלנית וכואבת מאוד. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ולכל הסלמה. אני בטוח ביכולת שלנו להכריע את האויב. אנחנו מאותגרים מצפון, מדרום, ממזרח ומזירות רחוקות, ואנחנו יכולים לזירות האלה"

בנוגע למצב בצפון אמר נתניהו כי "אנחנו הולמים בצבא איראן בסוריה. צה"ל הוא הצבא היחיד בעולם שנלחם בצבא האיראני".

הוא הוסיף כי "האויב העיקרי שאנחנו עומדים בפניו זה איראן. איראן מכריזה על כוונתה להשמיד אותנו בנשק גרעיני שאנחנו מחויבים לסכל, אבל איראן גם בונה כוחות סביבנו. היא רוצה ללפות אותנו. הם הקימו מבצר קדמי בלבנון, באמצעות חיזבאללה, הם הקימו מבצר דרומי בעזה שאותו תומכים חמאס והג'יהאד האסלאמי, ועכשיו הם רוצים להקים מבצר שלישי, ממש על גבולנו מול גולן, בהתבססות צבאית של צבא איראן בסוריה".

כחלק מתהליך הלמידה של ראש הממשלה את הטענות העולות בדו״ח בריק, צפו רה״מ נתניהו ומפקד זרוע היבשה, האלוף קובי ברק, בתצוגת תכלית של זרוע היבשה בשילוב חיל האוויר ושוחחו עם צוערי השלמת הקצונה היבשתית.

כזכור, במהלך עימותים אלימים אמש ליד גדר המערכת באיזור כיסופים, קצין צה"ל נפגע באורח קל מירי ופונה לבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע. בתגובה, טנק של צה"ל תקף עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס. בהמשך תקפו מטוסי קרב של צה"ל מספר יעדי טרור במחנה צבאי של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.נועם אמיר ואלירן טל

נועם אמיר ואלירן טל