"מבקשי נפשנו למדו להכיר את נחישותנו. אין לנו שום כוונה להתפשר על ביטחונם של אזרחי ישראל במדינתנו", כך אמר הערב (ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע לציון 70 שנה לאמ"ן.

רה"מ נתניהו בכנס 70 שנה לאמ"ן, הערב. צילום: לע"מ

"לא ניתן לאיראן להתבסס בסוריה, נפעל לסכל את כוונתה לחמש את גרורותיה ואת כוחותיה שלה בנשק קטלני שיופנה כלפינו. התוקפנות והטרור של משטח או מכל מקום אחר, אלה יתקלו באגרוף הפלדה של צבא הגנה לישראל", אמר נתניהו. "אני מברך על שיתוף הפעולה המתהדק בין הזרועות השונות של קהיליית המודיעין, כולן משקיעות מאמץ להבטיח את קיומנו ועתידנו".

"אי אפשר להפריז בחשיבות המודיעין, והחשיבות הזאת הולכת וגוברת, אבל עם הערת הבהרה בטאבו. המודיעין לא יכול להחליף הערכות והחלטות שכבר ניתנו, הוא לא יכול לעשות את זה, לא עבור מפקדי הצבא של המטה הכללי והרמטכ"ל למכשיר, ולא של הקברניטים. הוא לא יכול לעשות את זה בתנאים רבים, שאנחנו צריכים לקבל החלטה האם קיבלנו מספיק מודיעין, האם לחכות לעוד מודיעין, האם לפעול", הוסיף רה"מ.

"המודיעין הוא גורם מפתח בעוצמתה של ישראל. הוא מכפיל כוח, הוא נכס לאומי ראשון, בדיוק כפי שנאמר כאן, וקו ההגנה הראשון. אי אפשר להפריז בחשיבות המודיעין והחשיבות הזאת גוברת עם הזמן. אתם העיניים של המדינה, אתם האוזניים של המדינה וחשוב מכל – אתם פועלים עם הרבה לב ונשמה בשביל המדינה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.