בנימין נתניהו ורעייתו ארחו אמש (ג’), ערב חג , את חוג התנ”ך המסורתי בבית ראש הממשלה בירושלים, על שמו של ז”ל, אביהּ של . “שרה ואני שמחים לארח אתכם שוב בחוג לתנ”ך, המפגש העתי שלנו על שמו של חמי ז”ל, שמואל בן ארצי”, אמר נתניהו. “שמואל הנחיל תורה לדורות רבים ועדיין אנחנו נפגשים ויש כמה אנשים שנמצאים כאן שהיו תלמידיו שיכולים להגיד על הרושם הכביר שהוא השאיר, לא רק מבחינת האישיות שלו, אבל מבחינת היכולת שלו להנחיל את אהבת המקרא לאנשים סביבו שגילו באמת את המסד של הקיום היהודי, כי הרי אין יהודי בלי התנ”ך, זה לא קיים. לדעתי גם אין עתיד יהודי בלי התנ”ך”, הוסיף.

ראש הממשלה המשיך ואמר כי “זה המסד הראשון והעליון ועליו אנחנו עומדים. עכשיו, זה לא שלא מנסים לנתץ לנו את המסד, עושים את זה כל כך מיני גורמים ומנסים, אבל בעזרת ה’ אנחנו יכולים להגיד שאנחנו עומדים איתן”. לדבריו, ”אנחנו ערב חג הסוכות, כשהקימו מחדש את הריבונות היהודית פה בארץ ישראל היו שהתייחסו לדבריו של הנביא על הקמת הנופלת ויש עדיין שמנסים להפיל אותה מעת לעת, אבל היא אמת איתנה מתמיד”.

המפגש הראשון של חוג התנ"ך המתחדש במעון ראש הממשלה בירושלים ב-2012. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
המפגש הראשון של חוג התנ”ך המתחדש במעון ראש הממשלה בירושלים ב-2012. צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

 

מקורו של חוג התנ”ך המסרותי בימי ראש ממשלת ישראל הראשון . ב-2012 חידשו רה”מ ורעייתו את מפגשי החוג ואמש זו הייתה הפעם התשיעית בה ארחו אותו, בשיתוף ‘’.

בפתח האירוע התייחס נתניהו גם להסכם הפיוס בין הרשות הפלסטינית בראשות תנועת פת”ח לבין ארגון הטרור חמאס ואמר כי “כל מי שמדבר על תהליך שלום צריך קודם כל לדבר על כך שצריך להכיר במדינת ישראל, מדינת העם היהודי. שלום מחייב הכרה במדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי.

אנחנו לא מעוניינים בפיוס מדומה, שבו הפלגים הפלסטיניים מתפייסים אחד עם השני על חשבון הקיום שלנו. ועל כן אנחנו מצפים לראות שלושה דברים: אחד – הכרה במדינת ישראל; שניים – פירוק הזרוע הצבאית של החמאס; ושלוש – ניתוק הקשר עם איראן, שקוראת להשמדתנו. אלה דברים בסיסיים, ואנחנו עומדים עליהם”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.