ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר לפני שעה קלה עם כתבים והתייחס למספר סוגיות שעל סדר היום. "אני מסיים שלושה ימים באירופה והמטרה שלי היא להביא הסכמה בינ"ל להוצאת איראן מסוריה", אמר נתניהו. "אם לא היינו עושים כלום בתוך כמה שנים איראן תשמיש צנטריפוגות.

לגבי הסנקציות על איראן, אמר נתניהו: "חברת בואינג יצאה. שני בנקים אירופים יצאו. יישארו שם בעיקר חברות סיניות ואחרות. המטרה היא לשבור את מכונת המזומנים שמממנת את האימפריה שלה. דבר שני איראן הייתה מקבלת עוד אשראי לבניית האימפריה האזורית שלה. מצוקת האשראי באיראן גדולה ומשפיעה על היקף התמיכה בגורמים השונים בבעלי בריתה".

עוד סיפר נתניהו כי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי אמרה לו ש"יש לפעול בתוקפנות מול אירן גם בעניין הטילי קרקע-קרקע".

פגישת רה"מ בנימין נתניהו ונשיא צרפת עמנואל מקרון בארמון האליזה. צילום: חיים צח, לע"מ

בהתייחס להסלמה בדרום אמר נתניהו כי "הצורך שלנו הוא לדרוש את השבתם של 2 חיילינו ו 2 אזרחינו. גם לנו יש נושא הומניטרי. כל מה שקורה בעזה – מונח לפתחם של חמאס ושל אבו מאזן שחונק את הרצועה"

בנוגע לביטול המשחק בין ישראל לארגנטינה אמר נתניהו: "החלטת הנבחרת לבטל את המשחק היא מאכזבת ומצערת. שוחחתי עם הנשיא מאקרי שאמר לי שאין לו דרך לשנות את ההחלטה".

"אני לא בקיא בפרטים", הודה נתניהו. "השרה רגב ביקשה להעביר את המשחק לירושלים. זה טבעי ולגיטימי. שוחחתי עם רגב קצרות ולא נכנסתי לעובי הקורה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב הערב במסיבת העיתונאים. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20