בתגובה לביקורת סביב הסיוע שמקבלת מפלגת 'הליכוד' מנתן אשל, שהורשע ב-2012 בדין משמעתי, לצורך , תוקף אשל את מנכ"לית בישראל שיזמה את המחאה נגדו. "לא יודע מתי נערכו בחירות בשדולת הנשים, ומתי נבחרה המנכ"לית מיכל גרא מרגליות, ובכלל את מי היא מייצגת, אבל כן יודע ששקרים אין לה בעיה לכתוב", אמר מי שהיה בעבר ראש הסגל בלשכת רה"מ נתניהו. לדבריו, "בפנייתה לראש הממשלה כתבה עלי: 'אדם שהודה שהטריד מינית…', מה שכמובן לא היה ולא נברא. כנראה לשמאלניות מותר לשקר כשמדובר באיש ימין".

"החלטתי לעזור לעוסקים במלאכה להביא את רצונו של רוב העם למינוי בנימין נתניהו לראש הממשלה של ישראל", הוסיף אשל. "כל מי שהצביע ל'ליכוד', לבנט, לחרדים, לאיווט ולכחלון – יותר מ-70% מהמצביעים – רוצים שראש הממשלה הטוב ביותר מאז קום המדינה ימשיך במלאכה. במדינה דמוקרטית לא הרשויות השופטת, המחוקקת והמבצעת קובעות מי יהיה, אלא העם, ושאף אחד לא יתבלבל".

בשדולת הנשים אמרו כי "כשנתניהו אמר שהוא 'מתכוון להיות ראש הממשלה של כל אזרחי ישראל' הוא כנראה לא התכוון גם לאזרחיות. איזה הסבר אחר יש להחלטה שלו למנות שוב את לצוות המו"מ הקואליציוני שלו? זה הצוות שיקבע מי יישב בעמדות הכוח, מה יהיו הנושאים המרכזיים שהממשלה החדשה תקדם ואיך ייראו החיים שלנו כאן בשנים הקרובות. למרבה הבושה, לא פורסם בינתיים שם של אישה אחת שתהיה חברה בצוות החשוב הזה, אבל ? עליו אי אפשר לוותר".

גם יו"ר 'מרצ', תמר , פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בעניין, אך נדחתה בטענה כי "הסדר הטיעון בעניינו של אשל לא התייחס לתפקידים ציבוריים או בעלי גוון ציבורי".

אשל הורחק ב-2012 מתפקידו כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, אחרי שהואשם בהטרדת עובדת בלשכה. לאחר שהורשע בדין משמעתי, הוא נאלץ לפרוש מתפקידו בשירות המדינה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.