מסתמן: הישראלי המרצה עונש מאסר בכלא בתאילנד יועבר לישראל.

בעקבות פנייתו לשר לביטחון פנים ושרת המשפטים , חתמו השניים על בקשה רשמית לממשלת בה הם מבקשים להסגיר את חדד לישראל להמשך ריצוי עונש מאסרו בכלא הישראלי.

חדד, שהתגורר במחוז , הפעיל מרפאה בלתי רשמית שסייעה לישראלים במצוקה ונעצר ביולי 2017. לפני כשנה ושלושה חודשים נגזרו עליו 18 חודשי מאסר בגין  החזקת נשק ותחמושת ללא רשיון וכן החזקת מקלטי רדיו ללא רשיון, החזקת אפוד מגן ללא רשיון, והפעלת מרפאה ללא רישיון כמו גם ביצוע פעולות רפואיות ללא הכשרה.

בנוסף נגזרו עליו לפני 3 חודשים 4 שנים וארבעה חודשי מאסר בפועל  בגין החזקת סמים שלא לשימוש עצמי והחזקת, מכירת תרופות ללא שריון כמו גם החזקת תרופות ללא תוקף. לטענת חדד, הוא הוחזק בתנאים קשים ואף ניסה לפגוע בעצמו בכלא.

בקשתו של חדד אושרה על ידי השרים שפטרו אותו מהסעיף המחייב מגורי קבע בישראל. העברתו,  לאחר שתאושר ע"י ממשלת תאילנד, תהווה שיפור משמעותי בתנאי הכליאה שלו, תאפשר לו ביקורים של בני משפחתו ותאפשר לשירות בתי הסוהר לשלבו בהליכים טיפוליים ושיקומיים שיאפשרו, אם יעמוד בדרישות המתאימות, גם לקצר את עונשו בעתיד.

"מוציאים את נתי לחירות נפשית"

השר לביטחון הפנים, ח"כ גלעד ארדן: "אני שמח לאשר את בקשתו של נתי ומקווה שהליך ההעברה יתבצע במהירות האפשרית, כדי להקל על תנאי מאסרו הקשים של נתי ולאפשר לו לפגוש את אמו ואת משפחתו בישראל בהקדם האפשרי. כאשר לא נשקפת לציבור סכנה מאסיר וכאשר ניתן לסייע לישראלי הכלוא בנכר חובתי לסייע וכך פעלתי".

איילת שקד: "מדינת ישראל היא ביתו של כל יהודי באשר הוא, בוודאי מי שהוא אזרח ישראלי. בימים שלפני חג החירות אנחנו מוציאים את נתי חדד לחירות נפשית באמצעות ריצוי עונשו במדינת ישראל. אני מקווה שהוא יצליח לעשות את ליל הסדר בחיק משפחתו. אני שמחה שנפלה בחלקנו הזכות להעבירו מכלא זר אל מדינת ישראל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.