20:21 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתיב ההברחה החדש של ארגוני הטרור

נתיב ההברחה החדש של ארגוני הטרור

עשרות נסיונות הברחה נחשפו בשבועות האחרונים בבדיקות חבילות הדואר במעבר ארז של רשות המעברים במשרד הבטחון

מרוץ החימוש ברצועה עולה מדרגה: ארגוני הטרור פועלים כל העת על מנת להבריח אמצעי לחימה אל הרצועה. כעת הותר לפרסום כי בעת האחרונה חמאס והג'יהאד האסלאמי פועלים באמצעות משלוחי הדואר על מנת להכניס לרצועה אמצעי לחימה מתקדמים, כמו רחפנים וכוונות לרובים ואמצעים משפרי דיוק.

הלחץ הכבד שמפעילה ישראל על מנת לחנוק את ארגוני הטרור מאלץ אותם לנסות שיטות הברחה חדשות ומקוריות גילה כי בשבועות האחרונים ארגוני הטרור מנצלים גם את של שירותי הדואר לרצועת עזה שמדינת ישראל מאפשרת.

על פי הודעת משרד הבטחון, בשבועות האחרונים סיכלו הבודקים הבטחוניים של רשות המעברים במעבר ארז, יחד עם השב"כ, עשרות ניסיונות הברחה של אמצעי לחימה ותומכי לחימה בחבילות דואר תמימות כביכול.

ציוד שהוחרם. צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
ציוד שהוחרם. צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון

בין השאר, סוכלו ניסיונות הברחה של רחפנים שפורקו ונשלחו לעזה בחלקים. רק הבוקר (ב') נתפסו בדואר במעבר ארז 10 מנועי רחפנים. עוד נתפסו כוונות לרובים, אמצעי ג'יירו משפרי דיוק, מגדילי טווח ומגבירי עוצמת קליטה לשימוש בטלפונים סלולריים במקומות.

רחפן שהוחרם. צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
רחפן שהוחרם. צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון

הציוד הוחרם ונפתחה חקירה לאיתור המעורבים בגניבת האמצעים והניסיון להבריחם.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"