הפגנה בשכונת נתיב האבות.צילום: מטה המאבק נתיב האבות
ההפגנה, הערב.צילום: מטה המאבק נתיב האבות

למעלה מאלף מפגינים הגיעו הערב (מוצאי שבת) לשכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר, כדי למחות על הכוונה לפנות בימים הקרובים מספר בתים בשכונה בהוראת בג"ץ: "לא מוותרים על ארץ ישראל".

בין היתר השתתפו בהפגנה ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן, וראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי.

מפגינים גם נגד ההרס בנתיב האבות. צילום: מירה וינרסקי
הפגנה קודמת נגד ההריסה. צילום: מירה וינרסקי

בשבוע שעבר פורסם באתר ערוץ 20, כי מאבק תושבי שכונת 'נתיב האבות' ביישוב אלעזר שבגוש עציון עולה הילוך. לקראת הפינוי של 15 הבתים שיושלם במרץ הקרוב, בימים הקרובים ועל פי החלטת בג"ץ ייהרס המבנה הראשון. לקראת תחילת הפינוי הצפוי בימים הקרובים, תושבי השכונה החלו להתבצר במבנה הצפוי להיהרס בימים הקרובים ונערכים למנוע זאת גם במחיר של פינוי כפוי.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר במהלך ההפגנה: "מיטב הנוער מגיע בהמוניו להזדהות עם נתיב האבות. מאות בני נוער נוהרים להרקדה ומלווה מלכה שמארגן נוער עפרה היקר, בואו לחזק ולהתחזק!"

"עוולה חמורה". בתי נתיב האבות. צילום: פלאש 90
בתי נתיב האבות. צילום: פלאש 90

מטעם מטה המאבק נתיב האבות נמסר: "המאבק ממשיך, הגיעו למתחם מבנה הנגרייה כאלף איש בקריאה לממשלה להסדיר את האבסורד ולמנוע את ההרס המיותר של הבתים, להסדיר את שכונת נתיב האבות".

עוד נמסר מטעם המטה: "אנו ממשיכים לאייש את המתחם בחיזוק תומכים רבים 24 שעות ביממה".

תושב אלעזר אורי וולפסטל, שהגיע להתבצר בשכונה אמר הערב: "אנחנו נמצאים במבנה שמייעוד להריסה, להראות שאנחנו לא מוותרים על ארץ ישראל ונלחמים על השטח הזה".

"אנחנו פה 24 שעות ביממה עד שיגמר הסבל הנוראי הזה", הוסיף וולפסטל, "אני קורא לראש הממשלה, בנימין נתניהו שיעשה סדר ויפסיק את ההרס הזה והסבל של המשפחות".

אתמול פורסם ב'מקור ראשון' כי היועמ"ש אביחי מנדלבליט בוחן פתרונות אפשריים למנוע את הריסת הבתים ביישוב. לפי הפרסום, מנדלבליט בודק אפשרות להוציא צו אלוף שיעניק לשבעה מבנים מתוך 17, היתרי בנייה זמניים שימנעו את הריסתם.

בימים אלה נבחנת במשרד המשפטים, משרד הביטחון והמנהל האזרחי האפשרות להוציא צווים זמניים לבתים שרק אחוזים בודדים מהם יושבים על קרקעות שלא הוכרזו כקרקעות מדינה, והעתקת שאר המבנים ביישוב לחלקה סמוכה.

 

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות