במקום הריסת הנגרייה – מבנה קבע חדש בגוש עציון: מחר צפויים להתכנס בנקודת ההרס בנתיב האבות שבגוש עציון אישי ציבור ואנשי מילואים ויחד עם תושבי השכונה, ייבנו מחדש את הנגרייה – הפעם כמבנה קבע יצוק ונטוע באדמה.

הרס הנגרייה בנתיב האבות. צילום: הלל מאיר, TPS
הרס הנגרייה בנתיב האבות. צילום: הלל מאיר, TPS

כזכור, חבריו למילואים של צבי אהרונוביץ', תושב נתיב האבות, התגייסו לסייע לו במאבק נגד החלטת בג"ץ על הרס מבנה הנגרייה שבבעלותו. במכתב ששלחו לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון אביגדור ליברמן כתבו: "סיימנו השבוע שירות מילואים פעיל באימון בגבול הדרומי של מדינת ישראל, יחד עם צבי. במהלך המילואים שמענו בזעזוע על הכוונה של המדינה להרוס באופן מיידי את הנגרייה, מטה לחמו של צבי. צבי נאלץ להתמודד כמעט לבדו עם איום הריסת הנגרייה במהלך זמן רב, ועוד יותר כאשר איום ההריסה הפך להיות כה מוחשי וקרוב השבוע", כתבו החברים.

"מבלי להיכנס לוויכוח הפוליטי או המשפטי, אותנו לימדו שלא מפקירים חברים ולא משאירים פצועים בשטח. אם הנגרייה בנתיב האבות בגוש עציון תיהרס, אנחנו בעצמנו ובכוחנו, נבנה את הנגרייה בחזרה באופן מיידי. לא נפקיר את צבי ומשפחתו ללא מקור הכנסה. לא משאירים את צבי לבד", הבטיחו. מחר, כאמור, הם צפויים לקיים את הבטחתם.

"אני במילואים והורסים לי את הבית". צילום: הלל מאיר, TPS
"אני במילואים והורסים לי את הבית". צילום: הלל מאיר, TPS

 

הבוקר החלו כוחותינו לממש את פסק הדין של בית המשפט העליון, לפיו יש להרוס את ששת בתי היישוב נתיב האבות הסמוך לאלעזר ואת הנגרייה בבעלותו של אהרונוביץ'. מדובר בשישה בתים מתוך 15 אשר הוגשה נגדם עתירה לבג"ץ. ביהמ"ש קבע כי יש להרוס את הבתים עד לחודש מרץ 2018.

מתושבי נתיב האבות נמסר: "הבנייה הזו, שתהיה יצוקת יסודות בקרקע ממחישה את כוונתנו ונחישותנו להישאר כאן, בבית שלנו. אנשי המילואים, ידידינו היקרים הם הסמל לסולדיריות השוררת בעם כלפי ההתיישבות ואנו מודים להם על כך מעומק הלב".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "התשובה להריסה הייתה ותמיד תהיה בנייה. עד שהמדינה תתקן את דרכיה בטיפולה והתייחסותה כלפי הסדרת היישובים ביו"ש ותחיל את ריבונותה – המשימה מוטלת עלינו, לתקן ככל האפשר את העוולות הנגרמות כתוצאה מהתנהלותה. מחויבות המתנדבים בעם שיגיעו מחר להטות כתף ולבנות את הנגרייה מחדש מרגשת מאוד, ומעידה יותר מכל על רצון העם לראות את היישוב היהודי בגוש קם ופורח מחדש".

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות