אין יותר ימין או שמאל: ‘’-‘תל”ם’ הודיעה הערב (מוצ”ש) באופן רשמי על הצטרפותו של אבי ניסנקורן, יו”ר בחמש השנים האחרונות, לצמרת הרשימה המאוחדת לכנסת. אלא שנראה כי מספר 5 ברשימתו של בני גנץ, , פחות יתלהב מהבשורה.

כך כתב הנדל על הארגון המסואב, לטענתו, ב-31 במאי 2015, עם מעצרו של יו”ר ועד עובדי אלון חסן, יום לפני כניסתו של ניסנקורן לתפקיד היו”ר בהסתדרות, בפוסט שהזכיר כתב ‘מעריב’, אבישי גרינצייג:

“הסיפור של נמל אשדוד הוא גם סיפורה של הסתדרות העובדים בעשורים האחרונים. הארגון שנוצר ב-1920 כדי לבנות משק עברי ולאגד את העובדים בארץ ישראל, נראה היום כמי שמאגד בעיקר בעלי אינטרסים. ההצלחות הגדולות שלהם הן איפה שלא צריך. אלון חסן ונמל אשדוד משמשים דוגמא לכך. חסן ואנשיו לא צריכים עזרה כדי להביא לחם הביתה. הם לא צריכים עזרה. נקודה. המשכורת בנמל שערורייתיות, המאבק הקבוע שלהם הוא לא סביב שכר המינימום אלא איך מותחים את המקסימום. באיגודי עובדים אחרים שזקוקים למאבק על תנאי השכר- הייתה ונעלמה.

“אתם מוזמנים לבדוק את תלוש השכר של העובדים הסוציאליים בארץ. שלהם קריטית כדי להציל חיי אדם, המשכורת מבזה. בתחילת 2011 הם שבתו 23 יום, לאף אחד זה לא הזיז. העובדים הסוציאליים בניגוד לעובדי הנמל לא מטפלים בסחורות יקרות ערך. הלקוחות שלהם עניים ונדכאים. לבסוף נחתם הסכם אבל העובדים הסוציאליים נשארו עם משכורות שלא ספיקות כדי לפרנס משפחה. ההשוואה מקוממת והאחריות לפחות בחלקה היא של ההסתדרות. היו ימים בהם דיברו בארגון העובדים על קליטת עלייה, פיתוח מפעלים ובניית תשתיות להתיישבות בארץ, היום בונים תשתיות לקידום חסן ובניו בע”מ”.

קשה להאמין שמישהו בנמל אשדוד היה מופתע ממעצרו של אלון חסן. למרות כישוריו הגדולים בקומבינות פוליטיות, יו"ר ועד עובדים לא…

Posted by ‎יועז הנדל Yoaz Hendel‎ on Saturday, May 31, 2014

בליכוד תקפו את גנץ בתגובה להצטרפותו של ניסנקורן למפלגה ותקפו גם הם על רקע הארגון בראשו עמד הרכש החדש. “אחרי שגנץ פשט רגל עם החברה אותה ניהל, הוא מצרף את יו”ר ההסתדרות ניסנקורן שעומד בראש הוועדים החזקים בחברת החשמל, בנמלים, ברכבות ובחברות המזון – שמונעים תחרות והורדת מחירים במשק”, מסרו. “בני גנץ הוא שמאל חלש ופושט רגל”.

בני גנץ והרכש החדש אבי ניסנקורן. צילום: ישראל הדרי

 

הימין החדש: “אתם יכולים לנחש מה זה יעשה לתלוש החשמל, לפנסיות של המחוברים ולשביתות בנמלים”

ב’ימין החדש’ מסרו בתגובה כי “גנץ הוכיח הערב שההסתדרות והוועדים הגדולים לפני הכל”. לדבריהם, “במקום לדאוג לציבור הישראלי כולו, להוריד את יוקר המחיה לטובת השכבות החלשות, גנץ מתחבר עם הוועדים החזקים. אתם יכולים לנחש מה זה יעשה לתלוש החשמל, לפנסיות של המחוברים, לשביתות בנמלים, לאפשרות להזיז משהו בשירות הציבורי שכל כך זקוק להתייעלות. ניסקורן איש שמאל מובהק, והחיבור עם גנץ אינו מפתיע. ב-9.4 אזרחי ישראל יצטרכו לבחור – הימין החדש מול השמאל הישן. גם בביטחון, גם במשפט, ועכשיו ברור שגם בכלכלה”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.