דף הבית > אקטואליה וחדשות > נשיא קטלוניה המודח הסגיר עצמו לידי משטרת בלגיה

נשיא קטלוניה המודח הסגיר עצמו לידי משטרת בלגיה

קרלס פוג'דמון לא הופיע בפני בית המשפט הספרדי ונמלט לבריסל, שם הסגיר את עצמו לרשויות בעקבות צו המעצר הבינלאומי שהוציאה נגדו ממשלת ספרד

הנשיא הקטלוני המודח, קרלס פוג'דמון. צילום: רויטרס
הסגיר את עצמו. הנשיא הקטלוני המודח, קרלס פוג'דמון. צילום: רויטרס

נשיא קטלוניה המודח, קרלס פוג'דמון, הסגיר עצמו לפני זמן קצר (א') לידי משטרת בלגיה. המהלך של המנהיג הקטלאני הנמלט מגיע בעקבות צו המעצר הבינלאומי שהוציאה נגדו ממשלת ספרד לפני יומיים.

פוג'דמון זומן ביום חמישי להופיע בפני בית המשפט, שם אמור היה להיות מואשם בהמרדה, חתרנות ושימוש לרעה של כספי ציבור, אך הוא בחר להימלט, והגיע לבריסל בחשאי לפני כשבוע. הנשיא הקטלאני המודח התנה את חזרתו בהבטחה למשפט הוגן. בית המשפט מצידו ציין כי פוג'דמון ובכירים בממשלו בחרו שלא להתייצב בפניו.

כזכור, השופטת הספרדית הורתה על הוצאת צווי מעצר לתשעה שרים בפרלמנט הקטלאני עד תום ההליכים נגדם. עורך דינו של הנשיא הקטלאני המודח קרלס פודג'מון אמר כי גם נגד מרשו הוצא צו מעצר, אולם הצהרתו נדחתה על ידי גורם בכיר בבית המשפט הספרדי.

בנאום קצר ששודר על ידי הטלוויזיה הטלוויזיונית הקטלאנית TV3, קרא פודג'מון לשחרורה של "הממשלה הלגיטימית של קטלוניה", קריאה שהדהדה באוזני מאות אנשים שנאספו מחוץ לפרלמנט הקטלאני.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

בעקבות פיטורי ניב נחמיה: קריאה לחרם צרכנים על שופרסל

לאחר הפרסום בערוץ 20 על פיטורי העובד שנפצע בפיגוע בסניף הרשת בפתח תקווה, תגובות נזעמות נתקבלו מטעם לקוחות הרשת