החלטת ההתאחדות האיטלקית להיעזר החל מהעונה הבאה במצלמות הטלוויזיה במשחקי הליגה הבכירה באיטליה כמו גם טעויות השיפוט השערוריות בשני משחקי רבע גמר ליגת האלופות בין ריאל מדריד לבאיירן מינכן, גרמו לג'יאני אינפנטינו, נשיא פיפ"א, להודיע היום רשמית על השימוש במצלמות הטלוויזיה החל מהמונדיאל הקרוב ב-2018 ברוסיה.

על פי החלטת נשיא פיפ״א, ייעשה לראשונה שימוש במצלמות הטלוויזיה כאשר שני שופטים נוספים יקבלו את ההחלטות מניידת שתהיה באיצטדיון שתהיה מחוברת למערכת השמע של השופט המרכזי.

הסוף לטעויות השיפוט. אילוסטרציה. ללא קרדיט.
הסוף לטעויות השיפוט. אילוסטרציה. ללא קרדיט.

 

ההתערבות תהיה רק במקרים של שערים, פנדלים וכרטיסים אדומים. הפיילוט שפיפ״א עשתה במשחק הידידות בין צרפת לספרד נחל הצלחה גדולה. אז כזכור שער של גריזמן שאושר על ידי השופט נפסל בגלל נבדל לאחר צפייה חוזרת בהילוכים החוזרים, ושער של דאולופאו שהשופט לא אישר, אושר על ידי השופטים שהיו בניידת.

בליגה האנגלית משתמשים בטכנולוגיית , כדי לקבוע האם הכדור עבר את הקו במקרים גבוליים, ובקרוב ההתאחדות האנגלית תאשר שימוש בצילום הטלוויזיה לכל משחקי הפרמייר ליג החל מהעונה הבא.

ואצלנו, ישנו רוב במנהלת הליגה לאשר שימוש בעזרים אלקטרוניים והבעיה היא מציאת מימון לפרויקט, שמוערך בכמה מיליוני שקלים. חלק מהקבוצות הציעו לממן את העלות במקביל למציאת ספונסר מתחום האלקטרוניקה בעוד הקבוצות בעלות התקציב הנמוך יותר לא מתלהבות מהאפשרות שייאלצו לממן את הפעלת השימוש במצלמות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא