המשבר הפוליטי בוונצואלה: נשיא ונצואלה ניקולס מדורו טוען כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה לממשלת קולוביה ולמאפיה להתנקש בו, כך על פי דיווחים בתקשורת ברוסיה.

"ללא ספק טראמפ נתן הוראה להרוג אותי, אמר לממשלת קולומביה ולמאפיה הקולומביאנית להרוג אותי. אם משהו יקרה לי, דונלד טראמפ ונשיא קולומביה איוון דוקה אחראים לכך", אמר לרשת הרוסית RIA Novosti.

"אני תמיד מוגן על ידי העם הוונצואלי, יש לנו שירותי מודיעין טובים", הרגיע מדורו. בנוסף טען מדורו כי היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון מנע מטראמפ להיות בקשר עם ממשלתו למרות נסיונות חוזרים ונשנים מצידו.

"במשך כל השנים האלה ניסיתי במישור האישי", סיפר מדורו, "אך בולטון מנע מטראמפ מלהתחיל דיאלוג איתי. יש בידי מידע שהוא אסר על כך".

כזכור, מחאה אדירה התחוללה ברחובות בעקבות חרפת הרעב במדינה בניסיון להדיח את מדורו מכיסאו. מדינות רבות ובהן ישראל וארה"ב הכירו ביו"ר האופוזיציה חואן גוואידו כנשיא החוקי, בעקבות כך ניתק מדורו את היחסים עם ארה"ב.

מנהיג האופוזיציה בוונצואלה חואן גואיידו. צילום: רויטרס

 

בתוך כך, בית המשפט העליון במדינה קבע כי גוואידו, לא יוכל לעזוב את ארצו. עוד החליטו שופטי העליון, שרבים מהם מונו על ידי הנשיא המכהן מדורו, כי חשבונות הבנק של יריבו הפוליטי יוקפאו. על הלחץ מצד מדינות מערב אירופה להקדים את הבחירות במדינה מבהיר מדורו כי הבחירות במדינה יתקיימו רק בשנת 2025.

מפגינים שורפים מדי משטרה בקראקס, ונצואלה. צילום: רויטרס
ונצאולה, היום. צילום: רויטרס
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא