לאחר ההפגנות האלימות שנראו בשבועות האחרונים ולאחר שפורסם מוקדם יותר הבוקר כי נעצר גבר כבן 30 עם שני סכינים ליד מעון רוה"מ החשוד בנסיון פגיעה בנתניהו, בית הנשיא הפסיק לשתוק נוכח האירועים.

נשיא המדינה ראובן ריבלין מגיב אמר על  אלימות והסתה ברחובות: "‏אני מבקש לומר בבירור נוכח ההתפתחויות האלימות ביממה האחרונה: רצח של מפגין שיצא למחות במדינת ישראל ורצח של ראש ממשלה בישראל אינם תרחיש דמיוני. ידענו את המציאות האיומה והמטלטלת הזו. אויה על נפשותינו אם נתדרדר למציאות שכזו שוב. אבוי לדמוקרטיה שלנו אם נשלח יד איש באחיו, שיח הגינויים הפך מס שפתיים. כל גינוי נתקף מיד בשאלה למה לא גינית התרחשות אחרת והמהות נרמסה כליל".

הנשיא ריבלין, צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

עוד המשיך ואמר נשיא המדינה: אני זועק מרה מול האלימות המופנית כלפי מפגינים ומבקש ממשטרת ישראל למצות את הדין עם מחולליה, אני זועק מרה נגד הקריאות לפגוע בראש הממשלה ומשפחתו וקורא למשטרת ישראל לקחת כל איום שכזה ברצינות מלאה. אין לנו את היכולת לזלזל בשום איום, קיומנו תלוי בכך. עכשיו – מיד – אופוזיציה כקואליציה, השמיעו קול ועשו מעשה להרגעת הרוחות ועצרו את האלימות

צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא לאלימות כנגד מפגינים ואמר היום כי: "הוא מצפה מהמשטרה למצות את הדין עם תוקפי המפגינים במחאה בתל אביב, והוסיף כי אין מקום לאלימות "מכל סוג שהיא".

רוה"מ התייחס ל הסתה כנגד משפחתו ואמר כי: "באותה מידה אין מקום להסתה ולאיומים ברצח – המפורשים והמרומזים – נגדי ונגד בני משפחתי, כולל האיום המביש בצליבה היום בתל אביב", הדגיש נתניהו. "לצערי, כששוטר הוכה קשות על ידי מפגינים מול מעון ראש הממשלה ונזקק לניתוח, או כשאיומים ברצח מתפרסמים נגדי ונגד משפחתי מדי יום – לרבות אתמול כשנעצר ליד משרדי אדם שאיים לרצוח אותי וברשותו סכינים – התקשורת ואישי ציבור רבים בוחרים להתעלם מכך"

נתניהו אמר כי הוא מצפה לגינוי של אלימות מכל סוג שהיא, והוסיף כי לקראת תשעה באב צריך להוריד להבות, להתלכד, ולזכור את המכנה המשותף שיש לכולנו.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.