נשא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיבל הבוקר (ד') את פניהם של 233 עולים חדשים מארצות הברית וקנדה. העולים הגיעו בטיסה מיוחדת של ארגון "".

העולים החדשים שרים התקווה ב-JFK, באדיבות דף הפייסבוק של 'נפש בנפש'

בטקס מיוחד שנערך בנתב"ג עם הגעתם של העולים החדשים העניק הנשיא ריבלין את תעודת הזהות לעולה ה-50 אלף מתאם הארגון. התעודה תוענק לרבקה גלנצר בת ה-22. גלנצר, שעלתה מניו יורק. רבקה סיימה לאחרונה לימודי כלכלה באוניברסיטת קולומביה ומקווה לשרת שירות קרבי בחטיבת התותחנים. היא נטלה חלק פעיל במגוון רחב של יוזמות פרו-ישראליות וביניהן "אריה" – השדולה הפרו-ישראלית הגדולה ביותר של אוניברסיטת קולומביה ו"תמיד" – קבוצת השקעות המייעצת לחברות סטארט-אפ ישראליות. מלבד הנשיא ריבלין נכחו בטקס גם שרת הקליטה והעליה סופה לנדבר והשר צחי הנגבי. "אני שמח להיות שותף לרגע היחודי הזה" אמר הנשיא "הרגע בו אתם מציינים את המעבר מהגלות לארץ ישראל..הגלות שהתחילה בט' באב עבורכם מסתיימת היום" בהמשך דבריו חבש הנשיא כיפה לראשו ובירך עם העולים את ברכת שנחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה.

עוד הוסיף הנשיא ואמר: "אני יודע שההחלטה 'לעשות עלייה' היא החלטה לא קלה. נפרדתם ממשפחה, נפרדתם מהורים, מחברים מקהילה. ממקום עבודה מוכר ובטוח. אני יכול לספר לכם, שבהמשך לא תמיד יהיה קל. יהיו קשיים ומשברים. אבל נתמוך בכם, ונעזור לכם."

ריבלין: "יחד אתכם נמשיך ליצור כאן מדינה לתפארת"

 "עולים יקרים, בעוד כמה דקות תצאו משעריו של שדה התעופה אל חייכם החדשים. אל ארצכם הישנה חדשה," הוסיף הנשיא ואמר: "צריך עוד ללמוד עברית, למצוא עבודה, להשתלב בגן ובבית הספר החדשים. זרועותינו פתוחות ועינינו כלות לקבל אתכם בשיבת ציון. ארצנו – ארצכם. ביתנו – ביתכם. יחד אתכם נמשיך ליצור ולבנות כאן – מדינה לתפארת. ברוכים הבאים."

בין העולים שיצאו אתמול מנמל התעופה JFK בניו יורק  ישנם 24 רווקים ו-24 משפחות. בנוסף, ישנם 75 צעירים שיתגייסו בחודשים הקרובים לשירות משמעותי בצה"ל. הצעיר שבעולים בן חודש בלבד לעומתו המבוגר שבעולים בן 85.

249a1a2b-a730-4650-8ad8-76db5809d7d3
ברוכים הבאים. העולים החדשים בנמל תעופה בן גוריון הבוקר
חגי סימן טוב

חגי סימן טוב


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.