נשיא איראן חסן רוחאני נשא דברים ב'כנס הבינלאומי ה-32 לאחדות האיסלאם', שנפתח היום (שבת) בטהרן. "ישראל היא גידול סרטני באזור, שקם על מנת לשרת את האינטרסים של המערב", אמר רוחאני.

הוא הוסיף כי "גם אם הקיום של ישראל יוסר, עלינו לשמור על אחדות שורות וזאת תהיה האסטרטגיה שלנו. הם חושבים שבהעברת בניין ממקום למקום הם יצליחו לחטוף את ירושלים מידינו, אבל הם טועים. על המוסלמים להיות מאוחדים".

מנהיג חמאס איסמעיל הנייה. צילום ארכיון: פלאש 90

 

מנהיג ארגון הטרור חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, נשא אף הוא דברים באמצעות שיחת וידאו. הנייה הודה לאיראן על הכנס "שמביא איתו הרבה תקווה ובשורות טובות" ואמר כי "איראן תומכת בהתנגדות וחוצה את כל הקווים האדומים בתמיכתה בפלסטין".

"עסקת המאה לא תעבור"

לדברי מנהיג הארגון, "יש להוציא מחוץ לחוק כל פעולה של נורמליזציה תרבותית, כלכלית, פוליטית וספורטיבית עם האויב הישראלי. העם הפלסטיני בכל מקום לא ייתן לעסקת המאה לעבור", איים מנהיג חמאס ברצועת עזה.

"ישראל תגן על עצמה מפני המשטר הרצחני". ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בעצרת האו"ם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

 

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, הגיב לדבריו של הנשיא רוחאני ואמר במוצאי השבת כי "ישראל יודעת היטב להגן על עצמה מפני המשטר הרצחני באיראן". לדברי נתניהו, "דברי השטנה של רוחאני שקורא להשמדת ישראל, מוכיחים שוב מדוע אומות העולם צריכות להצטרף לסנקציות נגד משטר הטרור האיראני שמאיים גם עליהן".לינור בר-אל

לינור בר-אל