אחרי ההכרה האמריקנית במשמרות המהפכה האיראנים כארגון טרור, נשא הבוקר (ה’) נשיא , , נאום בטלוויזיה המקומית ושיגר איומים לעבר וארה”ב. “מדובר במהלך מתועב שמעליב את האומה איראנית”, אמר על החלטת ארה”ב.

“אני רוצה להגיד למדינות האזור שהכוחות המזוינים של הרפובליקה האסלאמית של איראן אינם נגד העולם, הם נגד וציונים”, הדגיש רוחאני והאשים: “השורשים של הבעיות שלנו הם והאימפריאליזם האמריקני”. לדבריו, מטרת המצעד הצבאי שקיימה טהרן היא אך ורק כדי “לחשוף את הציוד שקיים ברשותה”.

נשיא איראן רוחאני בנאומו במצעד הצבאי בטהרן. צילום: רויטרס

הכרת ארה”ב במשמרות המהפכה האיראניים כארגון טרור ביום שני האחרון הייתה, למעשה, הפעם הראשונה בה היא מכניסה לרשימת ארגוני הטרור של מדינה זרה. “המציאות היא כי אירן איננה רק מדינה המממנת טרור, הם משתתפים באופן פעיל ככלי לקידום טרור”, הסביר הנשיא טראמפ את החלטתו.

שלשום (ג’) הסירה רשת אינסטגרם את חשבונותיהם של חברים ומפקדים בכירים במשמרות המהפכה של איראן. בין היתר נחסמו חשבונותיהם של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני, ראש המטה מוחמד בגאירי, מפקד המשמר מוחמד עלי ג’עפארי וסגנו חוסיין סלאם.

מוחמד עלי געפארי מפקד מימין והבכיר במשמרות המהפכה קאסם סולימאני ב- 2016. צילום: ויקיפדיה

 

משמרות המהפכה האיראניים, הם כח צבאי איראני המגן על המשטר הקיצוני השולט כיום באיראן. הם הוקמו במאי 1975 והיו מעורבים בפעילויות טרור ברחבי העולם.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.