הרב שטיינמן ז"ל, ב-2015. צילום:: פלאש 90
ז"ל, ב-2015. צילום:: פלאש 90

עם פטירתו היום (שלישי) של הרב הגאון רבי אהרון יהודה לייב שטיינמן ז"ל התרבו תגובות האבל והניחומים בקרב פוליטיקאים רבנים וגרומים אחרים. הרב הראשי לישראל דוד לאו ספד לרב שטיינמן ואמר כי "הסתלקותו היא אובדן לדור כולו".

הרב לאו אמר כי "היה מנהיג הדור שהגן על הדור כולו בתפילתו ודאגתו לכלל".

הרב דוד לאו. צילום: פלאש 90
. צילום: פלאש 90

 

"נכנסתי אל מרן ראש הישיבה מספר רב של פעמים להכרעות גורליות", סיפר לאו. "הצלילות, עוצמת המחשבה וההנהגה המפוקחת בדרך התורה עם הבנה עמוקה של נבכי החיים והתמודדויות שונות של חיינו, היו בלתי נשכחים, הרב שטייינמן היה מנהיג של אחד בדור".עןד אמר כי "העם היהודי כולו איבד הבוקר את את אחד מגדולי מנהיגיו הרוחניים בדורות האחרונים".

מטעם מועצת חכמי התורה בארץ ישראל נמסר הבוקר: "המומים ומזועזעים מהסתלקותו של גאון הדור ותפארתו, מקים עולה של תורה, משיירי כנסת הגדולה, רבן של ישראל מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אהרון לייב שטיינמן זצוק״ל".

"העמיד תלמידים הרבה וניווט את ספינת היהדות הנאמנה בעיצה ובתבונה ובאחדות בכל משברי התקופה", כתבו במועצת גדולי התורה, "גדולה האבידה עד למאוד ומי ייתן לנו תמורתו",

נשיא המדינה ראובן ריבלין צייץ: "מרן הגאון הרב שטיינמן היה מנהיג שנשא על כתפיו את כל כובד הקיום של העם היהודי. ענק תורני ומורה דרך שהכווין וניתב את חייהם של אלפים ורבבות. למרות עמדותיו הנחרצות הוא ידע להעביר את מסריו בנועם, ברכות ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי. הסתלקותו מותירה היום תחושת יתמות עמוקה. יהי זכרו ברוך".

ראש האופוזיציה ח"כ , אמר היום כי הוא "משתתף בכאבו העצום של ציבור גדול המבכה את לכתו של אחד מגדולי רבני ישראל הרב הגאון אהרון יהודה לייב שטיינמן זצ"ל. הרב שטיינמן היה מהדמויות החשובות בציבור הליטאי ומגדולי הרבנים שידע עם ישראל במאה האחרונה.", אמר הרצוג.

"בעת ביקוריי ושיחותיי איתו בביתו, תמיד נדהמתי מצניעותו המופלגת ומהעצמה הרוחנית יוצאת הדופן בה ניחן, שהשפיעה על כלל הציבור ועל דורות של רבנים, מורי הלכה ותלמידים" הוסיף. "תנחומי הכנים למשפחתו".

שר הפנים צייץ הבוקר בטוויטר: "בוקר עצוב וקשה. מרן הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן זכר צדיק לברכה. 104 שנות תורה שליבם פסק הבוקר מלפעום. ברוך דיין האמת".

השר מוטי יוגב צייץ גם הוא: "יום עצוב. ענק תורה, הרב שטיינמן, בן 104, הלך לעולמו. מדהים כמה אדם אחד יכול לעשות בימי חייו. צדיקים במיתתם קרויים חיים".

יו"ר הכנסת צייץ: "משתתף בצערו של עם ישראל עת לכתו של הגאון הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל. הרב שטיינמן, מגדולי וחשובי הרבנים במאה האחרונה זכה בצניעותו הרבה להעמיד דורות של תלמידים ובחוכמתו וענוונותו זכה להשפיע על דורות של מנהיגים, מורי דרך ותלמידים".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.