הי"ד

בני משפחה וחברים ליוו בשעות הצהריים למנוחות את משה אגדי הי"ד, תושב בן ה-58 שנהרג אתמול (ש') מפגיעת , ששיגרו מחבלים מעזה, בביתו. "תמיד שאומרים שאלוהים לוקח את הצדיקים והטובים, אתה חושב לעצמך שזה לא יכול להיות בטוח, אך הפעם זה באמת", ספדה לו אחייניתו. "היית אדם ענו, חייכן, כל הזמן עם חיוך וצחוק שמשתלט עליך ועל מי שסביבך הארת אותנו בשמחה שלך ומי שהיית צנוע, שמרת מצוות. אפילו כשנרצחת היית תוך כדי תפילה אמרת שזה כדי שהחיילים יחזרו בשלום הבייתה ומתן בסתר – תרמת להרבה אנשים בלי שבכלל ידעו, כמה כואב", סיפרה על אגדי, שהותיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

הלוויית משה אגדי הי"ד באשקלון. צילום: נועם רבקין פנטון

 

לדבריה, "הותרת אחריך אישה שקראת לה מלכה שלי. ארבעה ילדים, שני נכדים 13 אחים, אימא ומשפחה אחת גדולה אבלה ודומעת". האחיינית סיפרה כי לפני רק לפני שבועיים יצאה המשפחה לטיול משותף, שייזכר כטיול האחרון שלהם כמשפחה. "מהיום נהיה משפחת שכול. אוהבים אותך ומחכים שתיכנס עם החיוך שלך בדלת ותגיד שזה היה בצחוק"

"הקלות הבלתי נסבלת בה רק אתמול בערב משה היה איתנו, בילה את השבת עם בני משפחתו, התפלל בבית הכנסת, דיבר וצחק, וכעת אנו טומנים אותו בעפר, אינה יכולה להימשך", אמר ראש העיר, תומר גלאם, בדברים שנשא בהלוויה.

בני משפחתו לש משה אגדי הי"ד בהלווייתו. צילום: נועם רבקין פנטהון, פלאש 90

 

"גם בשעה קשה זו, לא ניכנע לגורמי הטרור"

לדברי ראש העיר, "זוהי מציאות הזויה, מסוכנת ובלתי נתפסת שאף אזרח במדינת ישראל, אף תושב בעיר אשקלון, אף ילדה וילד, לא צריכים להיות חלק ממנה. סבב אחר סבב, הסלמה אחר הסלמה, לעיתים קרובות, קרובות מדי, אנחנו משלמים את המחיר היקר ביותר שאומה יכולה לשלם על הזכות הבסיסית שלה להגן על עצמה – מחיר החיים של הקרובים לנו מכל. בעוד יומיים נציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, יום שמהווה תזכורת אילמת למחיר אותו אנחנו משלמים".

בני משפחתו לש משה אגדי הי"ד בהלווייתו. צילום: נועם רבקין פנטהון, פלאש 90

 

גלאם המשיך ואמר כי "לא ששים אלי קרב אנחנו, אבל אויבנו חייבים לדעת שגם הם צריכים לשלם מחיר עבור דמם של אחינו היהודים שנשפך. דם חפים מפשע, שכל רצונם היה לחיות בשלווה בארץ ישראל, להקים בה את ביתם, לגדול ולהזדקן בארץ האהובה שלנו. ולכן, גם בשעה קשה זו, נמשיך לעמוד זקופי קומה, להפגין חוסן ואיתנות רבי עוצמה ולשדר לגורמי הטרור שמבקשים להשמידנו שאנחנו לא ניכנע להם ולא ניתן להם. דמם של חיילנו ואזרחנו לא יהיה לשווא.

"האם היקרה, אשרף, האישה, יפה, ילדים, נכדים, אחים ובני משפחה, מילים לא יספיקו לתאר את גודל האובדן והכאב הקשה מנשוא אותו אתם חווים ברגעים אלו, אבל אין לנו מה להציע לכם מלבד מילים, מלבד כתף תומכת, מלבד הסיוע הנדרש בשעה זו. אני מקווה שבכל זאת, תוכלו למצוא מעט נחמה במורשת הנפלאה שהותיר אחריו משה – מורשת של חסד, עזרה לזולת, חיוך מאיר פנים, לב רחב ואוהב, ידיים מושטת לעזרה ודרך ארץ,
מורשת ערכית ומוסרית, אותה עליכם יהיה להמשיך ולהנציח לדורות הבאים במשפחה".

קברו של משה אגדי הי"ד בבית העלמין באשקלון. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.